Chrzciny, roczek, urodziny – to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Te i inne specjalne okazje warto odpowiednio świętować, chociażby za sprawą wyjątkowych prezentów. Czym można obdarować malucha? Na specjalne okazje idealnie sprawdzi się biżuteria dziecięca. Jaka będzie odpowiednia dla chłopca, a jaka dla dziewczynki? Jaką biżuterię wybrać dla najmłodszych dzieci?
 


Biżuteria dla małego dziecka
Nawet najmłodsze maluchy mogą cieszyć się pięknem biżuterii dziecięcej. Oryginalny pomysł na prezent dla noworodka i niemowlaka to elegancka zawieszka do smoczka. Wykonana ze srebra o wysokiej próbie i ozdobiona dziecięcym motywem, np. misia, będzie efektownym gadżetem, przydatnym na co dzień. Ta biżuteria dziecięca nie tylko ładnie wygląda, ale też jest praktyczna. To właśnie zawieszka pozwala uchronić smoczek przed częstym lądowaniem na podłodze. Wybierając tego rodzaju biżuterię dla dziecka, należy pamiętać o tym, by była wykonana z bezpiecznych dla malucha materiałów i solidnie skonstruowana.

Zegarek – biżuteria dla chłopca i dziewczynki
Jeśli szukasz biżuterii dla starszego dziecka, rozważ kupno zegarka. To doskonały pomysł na prezent urodzinowy czy komunię. Zegarek to biżuteria zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Trzeba tylko wybrać odpowiedni model, można skorzystać ze sklepu Tous. Tarcza ze stali szlachetnej i pasek ze skóry bydlęcej to połączenie, które będzie dobrze wyglądać, ale też – przede wszystkim – będzie solidne. Warto zadbać o to, by na tarczy znalazł się dziecięcy motyw, np. miś. W przypadku chłopców można postawić na niebieski pasek, a jeśli chodzi o biżuterię dla dziewczynek – różowy. Dobrze jest też postawić na zegarek wodoodporny, który nie uszkodzi się, chociażby podczas mycia rąk.

Biżuteria dla dziewczynek – dostępne opcje
Dziewczynki zwykle bardzo chętnie noszą biżuterię, dlatego prezent w postaci kolczyków czy bransoletki to w przypadku małych elegantek strzał w dziesiątkę. Pozostaje tylko kwestia, jaka biżuteria będzie najlepsza dla dziewczynki. Jeśli chodzi o kolczyki, warto postawić na minimalistyczny i prosty model, najlepiej z zapięciem w formie sztyftu. Takie kolczyki dużo trudniej zgubić, a przy tym są wygodniejsze od wiszących, które łatwo mogą zaplątać się we włosach. Sprawdzi się zarówno złota, jak i srebrna biżuteria dla dzieci. Proste, geometryczne kolczyki z malutkim kamieniem to uniwersalna i ponadczasowa propozycja dla młodej damy. W przypadku bransoletek czy łańcuszków zasada jest taka sama. Prosta, srebra lub złota biżuteria dla dzieci, ozdobiona niewielkim kamieniem, sprawdzi się idealnie.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Zegarek na prezent

Wersja do druku