Na rynku dostępna jest mnogość materacy stworzonych w oparciu o różne technologie oraz specyfikacje. Odpowiadają one każdej, nawet najmniejszej potrzebie użytkownika. U rozważnych, analizujących każdy aspekt konsumentów może to jednak powodować dezorientację i trudność w podjęciu decyzji. Mogą pojawić się obawy, że decydując się na jedną opcję, rezygnujemy z benefitów, które zapewnia inny model. Odpowiedzią dla wszystkich tych osób, które czują się niepewnie, zwłaszcza stojąc przed wyborem pierwszego uważnie wybieranego materaca, będzie materac dwustronny – doskonały kompromis dla niezdecydowanych.

Jednostronny vs. dwustronny

Materace jednostronne bywają popularniejszym wyborem z uwagi na ich powszechność. Materace dwustronne zyskują jednak na popularności z uwagi na ich wielozadaniowość oraz dłuższą żywotność. Podstawową różnicą między tymi dwoma typami materacy jest oczywiście ich konstrukcja oraz sposób użytkowania. Materac jednostronny został stworzony w taki sposób, aby jego wierzchnia warstwa, mająca najbliższy kontakt z ciałem, spełniała swoje zadanie zapewnienia odpowiedniego podparcia. Tego typu materac, będzie działał jedynie umieszczony w takiej konfiguracji. Materace dwustronne wykończone są z każdej strony innym materiałem, na przykład dwoma rodzajami pianki. Współcześnie sposób konstrukcji materacy ułatwia to zadanie, składają się one bowiem z kilku warstw różnych materiałów. Wypełnieniu dominującemu towarzyszą różne dodatkowe warstwy mające na celu na przykład dodatkowe utwardzenie materaca. Materac dwustronny może również mieć różne, choć zbliżone do siebie poziomy twardości po obu stronach oraz mieć różne właściwości w zależności od wybranej strony. Zmiana stron może następować sezonowo lub w momencie, kiedy odczuwalna będzie potrzeba zmiany strony, na przykład w momencie potrzeby większej twardości. Przy zmianie stron dodatkowo zapewniamy lepszą wentylację materaca. Wiodący producent materacy, poduszek i stelaży dla wielu podmiotów zewnętrznych – Hilding Anders posiada w swojej ofercie materace tego typu, w postaci modeli: Hilding Fandango, Hilding Zorba, Hilding Lambada. Dzięki unikalnemu 7-strefowemu systemowi twardości zastosowanemu w tych produktach, zapewniają one optymalne wsparcie kręgosłupa, rozwiązanie rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl. Warto pamiętać również o tym, że bez względu na wybór wielkości materaca, czy będzie to materac 160x200, 200x200 czy inny wybrany rozmiar, materace dwustronne charakteryzują się większą wysokością niż klasyczne materace jednostronne.

Materac na każdą porę roku

Oczywistym jest, że nie dokonuje się sezonowych zmian materaca, kiedy tylko temperatura ulega znacznej zmianie, ale w przypadku posiadania materaca, który posiada złą cyrkulację powietrza, wprowadza to duży dyskomfort użytkowania. Będzie oczywiście grupa użytkowników, dla których zmiana sezonu nie wprowadza żadnych zmian i nie ma wpływu na jakość snu, ale coraz więcej osób skarży się na zły sen wraz ze wzrostem temperatur. Kiedy dodatkowo sypialnia gromadzi ciepłe powietrze, a materac zatrzymuje pot, można wyobrazić sobie, że jest to wizja daleka od zapewnienia spokojnego, zdrowego snu. Zamiast zaciskać zęby w najgorętszych miesiącach, kiedy posiadany materac zwyczajnie nie radzi sobie z potrzebami śpiących, warto rozważyć zakup materaca, który zdoła spełnić swoją rolę zarówno latem, jak i zimą. Materac Hilding Fandango lato-zima polecany jest osobom preferującym sen na twardszym podłożu. Jego dwie strony posiadają twardość klasyfikowaną jako H3 i H4. Materac posiada bardzo dobrą wentylację, nie zatrzymuje wilgoci. Sprawdzi się zarówno w upalny, jak i mroźny dzień.

 

U kogo sprawdzi się takie rozwiązanie?

Na tym wyborze skorzystają na pewno osoby, które świadomie dokonują wyborów konsumenckich i wychodzą z założenia, że raz poczyniona inwestycja, będzie rzutować na lata. Zakup materaca dwustronnego wiąże się z większym wydatkiem niż w przypadku zdecydowania się na wariant jednostronny, ale jest to decyzja zapewniająca nie tylko dodatkowe właściwości takiego materaca, ale też możliwość dłuższego użytkowania. Szacuje się, że może służyć nawet dwa razy dłużej niż materac jednostronny. Wspomniane już osoby wrażliwe na zmiany temperatur: marznący zimą oraz narzekający na nadmierne pocenie się w upalne noce to kolejna grupa, której dedykowany jest ten rodzaj materaca. Również alergicy mogą spać bezpiecznie na materacu dwustronnym, który charakteryzuje się brakiem tendencji do rozwoju roztoczy, bakterii i innych drobnoustrojów. Na samym końcu, jest to bardzo dobra propozycja dla osób, które po raz pierwszy świadomie wybierają dobry, odpowiadający ich potrzebom materac. Dzięki wielofunkcyjności materacy dwustronnych szansa, że trafi on w potrzeby użytkującego, jest dużo większa!Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma olej rzepakowy
Ile kalorii ma kubuś
Ile kalorii ma olej rzepakowy
Ile kalorii ma serek danio

Wersja do druku