Większość osób stawia jedynie na markowe perfumy i kosmetyki zapachowe. Jednak nie wszyscy chcą więcej wydawać na flakonik ulubionego zapachu. Dzięki perfumom lanym możemy cieszyć się piękną nutą zapachową bez przepłacania. Mamy wówczas okazję używać tańszych odpowiedników markowych i oryginalnych perfum. Czym zatem są lane perfumy i jakie mają zalety?

Lane perfumy – co należy wiedzieć?

Perfumy lane to nic innego jak odpowiedniki oryginalnych perfum, które wyróżniają się zapachem w pełni inspirowanymi markowymi produktami. Powstają przede wszystkim poprzez skład innych perfum, które są bardzo zbliżone. Używa się wówczas specjalnych olejków i innych substancji zapachowych o roślinnym, zwierzęcym lub syntetycznym charakterze, aby wydobyć jak najbardziej zbliżony zapach do oryginalnych kosmetyków.

Czym różnią się lane perfumy od oryginałów?  

Przede wszystkim producenci odpowiedników perfum wyszli ze swoją propozycją produktów dla tych, którzy nie chcą przepłacać za praktycznie ten sam, dobry kosmetyk. Ponadto lane perfumy nie są wcale gorsze od markowych produktów, dlatego ich niższe cena nie tyczy się jakości kosmetyku. Zapachy lanych perfum są bardzo zbliżone do ich oryginalnych odpowiedników. Różnią się jedynie flakonikiem i ceną, ale często klienci kupują repliki perfum lub lane kosmetyki, aby najpierw sprawdzić, czy dany zapach będzie dla nich. Następnie dopiero decydują się na zakup markowych produktów lub na francuskie lane perfumy, które charakteryzują się jakością i trwałym działaniem. Nuty zapachowe, które są wytworzone, mogą utrzymać się nawet kilkanaście godzin bez konieczności ponownych aplikacji co pewien czas. Dodatkowo lane perfumy zazwyczaj mają bardziej klasyczne i dyskretniejsze opakowanie. Dzięki temu flakonik można schować i zabrać ze sobą wygodnie, nosząc w plecaku lub torebce.

Lane perfumy męskie i damskie

W internetowych perfumeriach znajdziemy mnóstwo odpowiedników znanych i markowych perfum, w tym przypadku perfum lanych. Do wyboru mamy również ogromną ilość różnorodnych nut zapachowych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Z pewnością będziemy mogli znaleźć dla siebie ulubioną esencję zapachową. Oczywiście dany zapach dobierzmy do swojego stylu i typu skóry. Rodzaj cery jest o tyle ważny, ponieważ dane aromaty inaczej będą utrzymywać się na skórze suchej, normalnej, a inaczej jeszcze na cerze tłustej.

Odpowiedniki perfum – jakie zalety mają lane perfumy?

Największą zaletą lanych perfum jest niska cena, ponieważ możemy produkt o zbliżonym zapachu kupić znacznie taniej. Dodatkowo odpowiedniki markowych perfum są poręczniejsze i praktyczniejsze, łatwe do przechowywania i przenoszenia. Dodatkowo cechuje je dobra jakość i trwałe zastosowanie. Mogą długo utrzymywać się na skórze niezależnie od wybranego zapachu. Skład lanych produktów jest bardzo podobny do oryginału, prezentując różne aromaty i esencje. Produkowane są liczne kosmetyki dla każdego, dlatego każdy może wybrać dla siebie odpowiedni zapach. Ponadto perfumy lane są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają już swoje sprawdzone zapachy i kupują go dosyć często, zużywając produkt znacznie szybciej.

Źródło zdjęcia: freepik.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma olej rzepakowy
Ile kalorii ma olej rzepakowy
odlewki perfum
damskie zapachy
m?skie zapachy

Wersja do druku