Planujemy zadaszenie tarasu, ale nie wiemy, z jakiego materiału powinna być wykonana taka konstrukcja? Chcemy jednocześnie, aby była ona praktyczna, w pełni funkcjonalna, ale i pięknie, estetycznie się prezentowała? Jeśli tak, najlepszym rozwiązaniem są daszki z poliwęglanu. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Trudny klimat

Pogoda w Polsce potrafi kaprysić jak małe dziecko. Jej znakiem rozpoznawczym jest duża zmienność. Jest to odczuwalne przez cały rok, a już szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy każde wyjście na taras wiąże się z nieprzyjemnymi doznaniami, głównie zamoczeniem przez deszcz i śnieg. To także problem na wiosnę i latem, gdy często przez opady nie można delektować się spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Rozwiązaniem jest zadaszenie naszego tarasu. Można je zbudować razem z domem, albo wybrać gotowe, wymagające jedynie montażu. Wygodnym rozwiązaniem są zadaszenia z poliwęglanu. Co je charakteryzuje?

Pogoda nam niestraszna

Decydując się na budowę zadaszenia, będziemy mieć pewność, że żadna, nawet najgorsza pogoda nie popsuje nam miłych chwil na świeżym powietrzu, bo daszek ochroni nas przed opadami różnego rodzaju (śniegu, deszczu, gradu). Jeżeli chcemy się ochronić również przed innymi negatywnymi czynnikami jak na przykład przeszywająco zimny wiatr, to warto rozważyć postawienie większej konstrukcji, na przykład ogrodu zimowego. Zadaszenie docenimy także latem, gdy słońce świeci  tak mocno, że ciężko wysiedzieć pod gołym niebem. 

Szary ogród zimowy z poliwęglanu fot. Palram.pl

O czym dodatkowo warto wiedzieć?

Warto pamiętać, że nie tylko nasz komfort chodzi - dzięki zadaszeniu sprzęty i meble pozostawione na tarasie nie są narażone na zniszczenie. To samo dotyczy posadzki, zwłaszcza gdy jest wykonana z kamienia, przez co szybko się nagrzewa, lub drewna, które jest dosyć wrażliwe na opady, oraz drzwi tarasowych.

Nie dziwi też, że coraz więcej osób decyduje się nie tylko na zadaszenie tarasu, lecz też drzwi wejściowych. One również są narażone na opady różnego rodzaju. Poza tym taki daszek zapewnia komfort, gdy wychodzimy bądź wchodzimy do domu. Podczas poszukiwania kluczy bądź oczekując, aż ktoś otworzy nam drzwi, nie jesteśmy narażeni na przemoczenie. 

Zadaszenie tarasu nocą fot. Palram.pl

Piękna i nowoczesna konstrukcja

Jeżeli chodzi o zadaszenia z poliwęglanu, mające prostą i nowoczesną formę to dają nam one możliwość zmiany wyglądu całego budynku. Prosta i elegancka konstrukcja potrafi zmienić charakter nawet starszego, stosunkowo mało atrakcyjnego domu.

Oczywiście, żeby tak było, powinniśmy idealnie dopasować rodzaj zadaszenia, zależnie od tego, czy nasz dom ma nowoczesną, czy bardziej tradycyjną formę. Wiele modeli jest dostępnych w sklepach internetowych, można je porównać na przykład w palram.pl. Do domów w stylu klasycznym lepiej sprawdzi się zadaszenie o konstrukcji drewnianej lub murowanej. W większości przypadków sprawdza się jednak zadaszenie częściowe. Chroniąc przed deszczem i zbyt dużym nasłonecznieniem, jednocześnie nie ogranicza dostępu do światła.

Warto dodać, że zadaszenia poliwęglanowe są wytrzymałe zarówno na negatywne warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Są praktycznie niezniszczalne. Co ważne, nie ma też ryzyka, że się stłuką.

Wiadomo, że musimy zatroszczyć się (zresztą jak o każdy inny materiał) o zadaszenie, czyszcząc je regularnie. To jednak bardzo łatwe - wystarczy do tego celu użyć myjki ciśnieniowej, by zebrać gromadzące się tam zanieczyszczenia. Można też wyczyścić je ręcznie, używając szmatki, wody i odrobiny płynu, ale to zadanie jest oczywiście bardziej czasochłonne.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Meble industrialne
Ile kalorii ma olej słonecznikowy

Wersja do druku