Początek roku to dla wielu czas intensywnej realizacji noworocznych postanowień. Polacy planują rzucić palenie, zacząć czytać książki czy przejść na dietę i zrzucić zbędne kilogramy. W dobie pandemii realizacja tego postanowienia wydaje się być bardzo trudna. Domowa siłownia to idealne rozwiązanie. 

Trening w domowym zaciszu


Zima to pora roku, która nie sprzyja aktywności fizycznej. Panują trudne warunki atmosferyczne dla wysiłku na świeżym powietrzu. Jak wówczas biegać? Jak podczas mrozu jeździć na rowerze? Lepiej zostać w domu i zaszyć się pod ciepłym kocem. Nie, nie lepiej. Można zostać w domu, nie marznąć i ćwiczyć tak jak lubisz. Wystarczy zorganizować sobie domową siłownię. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba nawet wychodzić z domu, a co najważniejsze – sam wybierasz, kiedy chcesz ćwiczyć. Nie tracisz czasu na dojazd do siłowni, nie musisz przejmować się, że sprzęt na którym chcesz ćwiczyć jest ciągle okupowany przez innych użytkowników, nie interesuje Cię w jakich godzinach siłownia jest otwarta. Twoja domowa siłownia jest czynna 24h na dobę i to Ty decydujesz, kiedy i jak chcesz z niej korzystać. Włączasz swój ulubiony serial i po prostu ćwiczysz.

Sprzęt do ćwiczeń


Znamy już zalety domowej siłowni. Pora opowiedzieć sobie na pytanie, jak taki domowy sprzęt do ćwiczeń powinien wyglądać. Na początku najlepiej skupić się na aktywnościach, które sprawiają Ci przyjemność. Jeżeli lubisz jazdę na rowerze, to zastanów się nad zakupem treningowego roweru magnetycznego. Preferujesz jazdę na kolarzówce? Pomyśl nad rowerem spiningowym. Kochasz biegać? Może pora na bieżnię. Dobrze na sylwetkę zrobi systematyczny trening na orbitreku magnetycznym czy wioślarzu. Dla osób odchudzających się, a także tych, które chcą wzmocnić mięśnie nóg, pomocny będzie też stepper. Miłośnicy treningu siłowego również mogą znaleźć odpowiedni sprzęt do ćwiczenia w domu.

Domowa siłownia powinna być wyposażona w przyrządy do ćwiczeń, które są dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości. Są różne warianty, m.in. wałek, który sprawdzi się do budowania mięśni brzucha. Mięśnie wzmocnią też ćwiczenia z taśmami i gumami. Intensywny trening siłowy można natomiast zrobić przy pomocy hantli lub kettlebella o różnym obciążeniu. Najlepiej zacząć od niższych wag, a w miarę rozwoju siły i mięśni zwiększać obciążenie. Aby rozbudować mięśnie, warto też rozważyć zakup zestawu składającego się z ławki treningowej, sztangi i talerzy z kilkoma wariantami wagowymi. Dobrym rozwiązaniem jest też drążek do podciągania się. W Twojej domowej siłowni może stanąć nawet atlas do ćwiczeń. Możliwości jest naprawdę wiele. 

Trening w domu nie musi być ani nudny, ani z góry skazany na porażkę spowodowaną brakiem efektów. Przy pomocy sprzętu fitness możesz urządzić własną siłownię, gdzie zasady ustalasz Ty sam. 
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku