Krem, serum czy maska – panie często stają przed dylematem, co najlepiej zastosować na noc. Każdy preparat oferuje bowiem inne właściwości i sposób działania. Czy maska będzie dobrym wyborem? Jakie ma działanie? Czym wyróżnia się Sensum Mare Algomask? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Maska zamiast serum lub kremu
Większość pań na noc stosuje różnorodne, specjalistyczne kremy na noc. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Wiele korzyści oferują bowiem również maski. Tego typu produkty zyskują dużą popularność za granicą. Trend na stosowanie masek zamiast kremów rozpoczął się prawdopodobnie w Azji. Zdaniem Azjatek maska działa najsilniej, a najlepiej kiedy przed nią zastosujemy krem lub serum. Wówczas działanie poszczególnych preparatów jest bardziej skuteczne. Tak naprawdę jednak specjalne maski na noc łączą w sobie funkcje tradycyjnej maseczki, kremu i serum. Wykorzystują one bowiem działanie snu na skórę, kiedy to poszczególne komórki regenerują się, a także rozpoczynają produkcję kolagenu. W pewnym sensie zatem w tym momencie doby cera jest swoistą gąbką i szybciej chłonie dobroczynne składniki poszczególnych preparatów. Polecamy w szczególności Sensum Mare Algomask – https://nabea.pl/pl/products/twarz/typy-produktu/maseczki-i-glinki/sensum-mare-algomask-hydrostabilizujaco-regeneracyjna-maska-nocna-50-ml-6072.html.

Maska dobra na noc
Zastosowanie maski przed snem to dobry pomysł. Nocą nasza skóra najlepiej przyswaja bowiem składniki aktywne, zawarte w kosmetykach. Rano skóra twarzy będzie natomiast miękka, gładka, świetlista i bardziej elastyczna. Przy regularnym stosowaniu na pewno zauważymy efekt wypełnienia zmarszczek. Kluczowe jest przy tym dokładne nałożenie maski. Powinna ona pokrywać całą skórę twarzy, a także szyję i dekolt. Maski na noc swoją konsystencją przypominają krem, dlatego najlepiej nakłada się je po prostu ręką albo specjalną szpatułką. Dla większej higieny i uniknięcia kontaktu z bakteriami, lepiej postawić na szpatułkę. Wystarczy cienka warstwa Sensum Mare Algomask. Przy zbyt dużej ilości preparatu można bowiem odczuć przesadne napięcie skóry.

Jakie właściwości oferuje Sensum Mare Algomask?
A na czym tak naprawdę zasadza się skuteczność Sensum Mare Algomask? To produkt o jedwabiście kremowej konsystencji, który przynosi ukojenie i relaks skórze twarzy. Podczas snu można zatem skorzystać ze swoistego, domowego spa. Sensum Mare Algomask posiada unikalną kompozycję składników. Na przykład niskocząsteczkowy kwas hialuronowy przenika w głąb skóry, doskonale nawilża i ujędrnia ją, redukując jednocześnie zmarszczki. Z kolei hiperferment z aloesu zwiększa jędrność skóry i poprawia jej nawilżenie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku