Karpacz jest miejscem chętnie odwiedzane przez turystów z Polski (ale nie tylko!) przez niemal cały rok. Znakomita infrastruktura, wiele atrakcji, Karkonosze, ze Śnieżką na czele – to tylko fragment tego, co rokrocznie przyciąga do Karpacza rzeszę odwiedzających. Co jednak warto zobaczyć, gdy już znajdziemy się w tym niesamowitym miejscu?

Karpacz - co warto zobaczyć latem?

Jednym z pierwszych miejsc, gdzie powinniśmy się skierować, jest oczywiście Śnieżka – to najwyższy, okoliczny szczyt, którego wysokość wynosi aż 1603 m.n.p.m. Samo wejście na nią jest już niezwykle malownicze, ale najlepsze widoki czekają na nas na górze. Tam powinniśmy skierować się na czeską stronę szczytu, gdzie czeka na nas nieużytkowane już schronisko – warto jednak do niego wejść, ponieważ obecnie to znakomity punk widokowy, a gdy pogoda pozwoli, będziemy mogli podziwiać okolicę, i to nawet tę oddaloną do 200 km!

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc w okolicy, zdaniem nie tylko wielu turystów, ale i okolicznych mieszkańców, jest Kocioł Małego Stawu – tam również powinniśmy spędzić przynajmniej kilka chwil.

Jeżeli jesteśmy fanami obserwowania wspaniałej, lokalnej przyrody, powinniśmy skierować się nie tylko w kierunku dzikich wodospadów, ale również zapory na rzece Łomnicy, jednej z najbardziej niebezpiecznych, okolicznych rzek.

Karpacz - co warto zobaczyć zimą?

Miejsce to warto zobaczyć niezależnie od pory roku – zdaniem wielu to największa atrakcja Karpacza, a mowa oczywiście o Świątyni Wang. To miejsce do tej pory czynne, odbywają się w nim nabożeństwa, co trzeba mieć na uwadze, jeżeli chcemy zwiedzać ją w niedzielę lub inne dni świąteczne. Chociaż jesteśmy w Karpaczu, Świątynia Wang to przykład średniowiecznej architektury skandynawskiej, świątynia ta powstała bowiem w Norwegii na przełomie XII i XII wieku, i to bez użycia ani jednego gwoździa, jak jest po dzień dzisiejszy.

W wieku XIX przestała ona jednak spełniać wymagania lokalnej społeczności, więc postanowiono ją sprzedać, by w taki sposób sfinansować budowę nowej świątyni. W taki sposób Świątynia Wang miała trafić do Niemiec, jednak ostatecznie trafiła właśnie do Karpacza. Jednocześnie, jest ona do tej pory znakomity przykładem kościoła klepkowego, których na świecie z roku na rok jest coraz mniej.

Zimą będzie idealną porą roku, by odwiedzić lokalną skocznię narciarską, Orlinek. Pierwsza skocznia w tym miejscu powstała już w roku 1912, jednak przechodziła ona kolejne zmiany. Dawna skocznia nie wytrzymała naporu lokalnych wiatrów, stąd w roku 1979 otworzono nową skocznię, im. Stanisława Marusarza. Została ona zmodernizowana dodatkowo w roku 2000, i to właśnie w takiej formie możemy podziwiać ją do dnia dzisiejszego. Sama skocznia wykorzystywana jest obecnie jako kolejny, znakomity punkt widokowy, który warto odwiedzić, zwłaszcza gdy dopisuje znakomita pogoda.

Karpacz – atrakcje dla dzieci

Na miejscu nie brakuje również znakomitych atrakcji dla najmłodszych – jeżeli są oni fanami muzeów, warto zabrać ich nie tylko do Muzeum Sportu i Turystyki, ale i do Muzeum Zabawek. Zwłaszcza to ostatnie jest czymś wartym uwagi, ponieważ miejsc tego typu w całym kraju jest naprawdę niewiele. Znakomitym miejsce może okazać się również Multimedialne Muzeum Karkonoszy, nie zapominajmy jednak o miejscach pełnych zabawy, takich jak Park Bajek czy Karkonoskie Tajemnice.

Widać więc, że nawet najmłodsi nie będą się tutaj nudzić, a w okolicach Karpacza czeka na nich jeszcze więcej atrakcji – jedną z nich jest Western City, mały park rozrywki w klimacie Dzikiego Zachodu, znajdujący się w miejscowości Ściegny, nieopodal Karpacza.

Karpacz - gdzie zjeść?

Jeżeli jesteśmy fanami włoskiej kuchni, idealnym wyborem okaże się najstarsza restauracja w Karpaczu – Mama Mia, znajdująca się przy ul. Karkonoskiej 1. To właśnie tutaj czekają na nas znakomite pasty, pizze czy prawdziwe włoskie desery. Wszystko to dopełnione wspaniałymi wnętrzami oraz doskonałą obsługą. Miejsce to popularne jest nie tylko wśród turystów, ale również wśród wielu okolicznych mieszkańców.

Noclegi w Karpaczu – gdzie najlepiej nocować?

Idealnym wyborem dla wielu turystów okazuje się Pensjonat Leśny Dwór, również znajdujący się przy ulicy Karkonoskiej 1. Czekają tutaj aż 33 pokoje, podzielone na te standardowe, większe i rodzinne oraz pokoje o podwyższonym standardzie. W nich natomiast możemy liczyć na sporą przestrzeń, wygodne łóżka, szybki internet czy telewizję i osobne łazienki, a w pokojach rodzinnych nie brakuje również lodówek. Znakomitym designem i wyposażeniem cechują się oczywiście pokoje o podwyższonym standardzie.

Cały pensjonat wyposażony jest w wiele atrakcji i dodatków, od infrasauny, po małą salę kinową, dostępna tylko dla gości tego Pensjonatu w Karpaczu. Nie brakuje tu również wspaniałego tarasu, a lokalizacja sprawia, że Leśny Dwór jest idealnym wyborem niezależnie od tego, czy chcemy ruszyć na karkonoskie górskie szlaki, czy w stronę centrum miasta.

Leśny Dwór to jednocześnie najstarszy pensjonat w Karpaczu, dzięki czemu łączy nowoczesność ze swoją historią – klimat tego miejsca to jego olbrzymi atut! Goście mogą nie tylko zdecydować się na noclegi z wyżywieniem, ale również na skorzystanie z oferty restauracji Mamma Mia.

Więcej o pensjonacie i jego ofercie można dowiedzieć się na stronie internetowej Lesnydwor.karpacz.pl.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku