Wiele osób słysząc o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, wyobraża sobie powiększone usta, policzki lub karykaturalnie wyglądające twarze niektórych celebrytów. Jednak medycyna estetyczna to przede wszystkim działania anti-aging mające na celu poprawę kondycji skóry poprzez rewitalizację, zwiększenie poziomu nawilżenia, jędrności oraz gęstości. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. Sprawdź, jak wygląda taki zabieg, jakie produkty wykorzystuje się do niego oraz jak pielęgnować skórę po mezoterapii igłowej.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa polega na śródskórnym wstrzyknięciu małych dawek preparatu zawierającego substancje aktywne w okolice wymagające regeneracji, tworząc małe grudki, które ulegają wchłonięciu od kilku do kilkunastu godzin po zabiegu. Ze względu na szybką regenerację po zabiegu, małe ryzyko powikłań i nieinwazyjny efekt jest on jednym z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej.

Jakie produkty są stosowane do zabiegu?

Najczęściej stosowane są preparaty na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem substancji stymulujących, odżywczych mikroelementów oraz witamin. Stymulują one regenerację oraz chronią komórki przed dalszymi procesami degradacji pod wpływem promieniowania UV i innych czynników działających na naszą skórę. Czynnik fizyczny, jakim jest przerwanie ciągłości naskórka, wywołuje miejscowy stan zapalny, który dodatkowo stymuluje skórę do odbudowy. Mezoterapia może być także łączona z peelingami chemicznymi. Regularne stosowanie mezoterapii pozwala na spowolnienie procesów starzenia, zmniejszenie ilości zmarszczek, zahamowanie utraty elastyczności i jędrności. Dzięki temu przez dłuższy czas skóra zachowuje swoje naturalne rysy i owal, a my możemy odroczyć inwazyjne zabiegi.

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu skóra wygląda na bardziej wypoczętą i nawilżoną, jednak nie zwalnia nas to z intensywnej pielęgnacji. Po zabiegu należy stosować kremy nawilżająco-natłuszczające, chroniące skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku Bepanthen Derm Krem, zawierający dekspantenol, który przyspiesza gojenie się skóry i  regenerację oraz wspomaga tworzenie lipidów naskórkowych. Więcej informacji o produktach Bepanthen znajdziesz na stronie https://www.bepanthen.pl/. Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać dotykania obszaru poddanego zabiegowi, aby ograniczyć przenoszenie drobnoustrojów. Skórę oczyszczamy delikatnym żelem lub emulsją do mycia, a do wycierania używamy świeżo wypranego ręcznika. Unikamy makijażu przez pierwsze 2 dni. Po tym czasie można wrócić do standardowej pielęgnacji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

masło kcal łyżeczka

Wersja do druku