Serwetki stanowią podstawę każdej dekoracji stołu, nie tylko na wybrane okazje, ale także na co dzień. Łączą w sobie właściwości praktyczne oraz dekoracyjne. Tworząc z nich fantazyjne kształty możemy zachwycać gości, a nasze przyjęcie, czy obiad może pozostać na długo w ich pamięci.

Rynek dekoracji oferuje szeroki wybór serwetek, do dyspozycji mamy różne wymiary, rodzaje oraz kolory. W klasyfikacji serwetek według rodzaju znajdują się serwetki uszyte z tkanin, serwetki papierowe oraz fizelinowe. Chyba nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że przewagę stanowią serwetki papierowe oraz fizelinowe, a to za sprawą ich większej higieniczności w porównaniu ze serwetkami z tkanin. W obecnej sytuacji przed jaką zostaliśmy postawieni wiosną tego roku jest to aspekt niezwykle istotny.

Skoncentrujmy się jednak na dwóch rodzajach najczęściej wybieranych serwetek – papierowych i fizelinowych. Wybierając serwetkę fizelinową możemy zauważyć, że posiada cechy serwetki materiałowej (wytrzymałość, struktura) oraz papierowej (świetnie się formuje).

Przede wszystkim serwetka fizelinowa jest dużo bardziej wytrzymała niż papierowa. Jedna serwetka z powodzeniem przetrwa wielodaniowe przyjęcie zachowując estetyczny wygląd – nie rozrywa się i nie ulega rozmoknięciu. Dzięki takim właściwościom jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym.

Istotną kwestią w dzisiejszych czasach jest ekologiczność produktów, używając serwetek papierowych podczas przyjęcia musimy zużyć ich dużo więcej, zatem zostanie wygenerowanych dużo więcej odpadów. Zarówno w przypadku serwetki fizelinowej, jak i papierowej występuje duża oszczędność pieniędzy związanych z praniem i zakupem środków piorących. Oszczędzamy także zasoby wody pitnej.

Serwetki fizelinowe za sprawą większej gramatury pozwala na stworzenie ciekawych kształtów, które nadają charakteru każdej aranżacji i pozwalają cieszyć oko siedzących przy stole. Najczęściej występującym wymiarem tego rodzaju serwetki to wymiar 40x40, dzięki temu daje nam to możliwość uformowania bardziej wyszukanej formy.

Wiele wariantów kolorystycznych oraz dostępność ciekawych wzorów sprawia, że możemy dopasować wystrój naszego stołu do okazji i urządzenia wnętrza.

Podsumowując, na podstawie przestawionego porównania dwóch rodzajów serwetek możemy śmiało stwierdzić, że serwetka fizelinowa jest dużo lepszym rozwiązaniem. Pomimo tego, że używana jest w kawiarniach, restauracjach oraz do dekoracji sal weselnych coraz częściej wybierana jest do użytku domowego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma serek danio

Wersja do druku