Fotele wiszące są idealnym miejscem do wypoczynku bez względu na porę roku. Dlaczego? Możemy postawić je zarówno na tarasie i w ogrodzie, jak również w domu, gdzie będą nam służyć przez całą jesień i zimę. Jakie fotele wiszące znajdziemy w ofercie sklepów? Podpowiadamy i pomagamy w wyborze.

Fotele wiszące do ogrodów

Relaks na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni to wyjątkowa przyjemność. Dlatego kiedy tylko nadchodzą ciepłe dni, staramy się jak najwięcej czasu spędzać pod gołym niebem. Fotele wiszące będą doskonałym dopełnieniem stworzonego przez nas miejsca do wypoczynku. Pod warunkiem, że wybierzemy modele, które nadają się do ogrodu tak, jak fotel wiszący O-Zone. Jest wykonany z impregnowanego drewna świerkowego klejonego warstwowo. Występuje w wersji jedno- i dwuosobowej. W zestawie znajduje się również poducha, wykonana z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału. Pokrowiec można w łatwy sposób zdjąć i wrzucić go do pralki, dzięki czemu utrzymanie fotela w czystości jest bardzo łatwe.

Świetną propozycją do ogrodu są również fotele wykonane z grubych stalowych rur malowanych techniką proszkową. Ten zabieg sprawia, że konstrukcja jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu fotel wiszący może stać na zewnątrz bez obaw, że będzie niszczał pod wpływem wilgoci, zmian temperatury czy silnego słońca. Malowanie techniką proszkową zabezpiecza również przed korozją. Dobrą propozycją jest fotel wiszący Borgo (marka Garden Point). Stalowa rama wytrzyma obciążenie do 120 kg, a daszek zapewnia ochronę przeciwsłoneczną i pozwala na komfortowy wypoczynek nawet w upalnie dni.

Warto dodać, że obydwa zaprezentowane modele są wyposażone w stelaż. Oznacza to, że nie potrzebujemy wysokiego, mocnego drzewa, na którym moglibyśmy je zawiesić. Możemy postawić je w dowolnym miejscu swojego ogrodu.  

Fotel wiszący w ogrodzie fot. Ogrodosfera.pl

Fotele wiszące na taras

Fotele wiszące na taras również powinny być wykonane z wysokiej jakości, odpornych na negatywne warunki atmosferyczne materiałów. W przypadku tarasu możemy pozwolić sobie na podwieszane konstrukcje, których przykłady można znaleźć tutaj https://ogrodosfera.pl/fotele-wiszace. Uważajmy jednak, aby nie zawiesić fotela zbyt blisko ściany lub innych mebli. Musimy mieć wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie się bujać. W przeciwnym razie nie będziemy mogli korzystać z głównej funkcji fotela wiszącego, jaką jest huśtanie się.

Jakie modele foteli wiszących sprawdzą się na tarasie? Bez wątpienia dobrym wyborem będzie metalowy kosz wiszący Hirsch. Jego szkielet jest odporny na deszcz i promieniowanie UV, ponieważ podobnie jak opisany już wcześniej model, jest wykonany z malowanej proszkowo stali. Poduszki, które składają się na zestaw, są uszyte z pianki i szybkoschnącej tapicerki. Fotel jest też bardzo łatwy w czyszczeniu. Wszelkie zabrudzenia wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką.

Elegancki kosz metalowy wiszący fot. Ogrodosfera.pl

Fotele wiszące do sypialni i salonów

Koniec ciepłych, słonecznych dni nie oznacza, że mamy rezygnować z ulubionego wypoczynku na fotelu wiszącym. Wciąż możemy oddawać się błogiemu relaksowi, wnosząc fotel do domu. Wszystkie fotele wiszące tak naprawdę nadają się do domowego użytku. Są też modele produkowane wyłącznie do domu – tych nie powinniśmy wynosić na zewnątrz wraz z nadejściem lata. Będą szybko niszczały, ponieważ materiały, z których są wykonane, nie nadają się do użytku na zewnątrz.

Poza wymienionymi już modelami ciekawą propozycją jest fotel wiszący Alpha z łukiem. Jego rama jest wykonana z impregnowanego ciśnieniowo, a następnie olejowanego modrzewia syberyjskiego. Fotel jest też wyposażony w poduszki. Nie ma stelaża, dlatego należy podwiesić fotel do sufitu.

Warto sprawić sobie fotel wiszący do salonu, na balkon czy do ogrodu i zapewnić sobie relaks, na jaki zasługujemy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku