Jedną z najważniejszych decyzji przy urządzaniu dziecięcego pokoiku jest wybór odpowiedniego i przede wszystkim bezpiecznego materaca 60x120 cm do łóżeczka. Które rozwiązania są najlepsze i na jakie materace warto zwrócić uwagę?

Kupując materac 60x120 cm dla dziecka upewnij się, że wykorzystane w budowie surowce posiadają certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z dziećmi. Nie uczulają i nie wydalają szkodliwych i toksycznych substancji. Później możesz zabrać się za przeglądanie dostępnych modeli i zapoznanie się z całą ofertą.

Dla noworodków najodpowiedniejsze będą materace piankowe wykonane z lateksu. Lateks jest sprężysty, przewiewny i zapewni doskonałe podparcie dla rozwijającej się sylwetki dziecka, przede wszystkim kręgosłupa. Materac 60x120 cm lateksowy jest antybakteryjny i antygrzybiczny, dzięki doskonałej wentylacji nie gromadzi się w jego wnętrzu wilgoć i bakterie, roztocza oraz grzyby nie mają sprzyjających warunków do rozwoju. Gdy dziecko trochę podrośnie możemy zastosować materac termoelastyczny, miękki i otulający. Dopasowuje się do ciała pod wpływem ciepła i temperatury. Miękka pianka visco memory odciąży mięśnie i kości dziecka, wspomoże właściwą cyrkulację krwi. Otuli dziecko, może się jednak na niej przegrzewać zwłaszcza latem lub gdy w pokoju jest bardzo ciepło. Dbajmy wówczas o komfort termiczny dziecka. Dla tych, którzy preferują materace kieszeniowe polecamy materace mini, czyli o sprężynach skróconych o połowę i wynoszących 6 cm, dostępne na przykład w sklepie Sweetsen.pl. Pozostałe warstwy pozostają bez zmian, jednak całkowita wysokość materaca ulega sporemu obniżeniu i umieszczenie go w łóżeczku nie stanowi najmniejszego problemu. Szeroki wybór materacy 60x120 cm znajdziesz na https://sweetsen.pl/60x120-cm-c5524

Materac dwustronny to bardzo dobry i ekonomiczny pomysł. Możemy wybrać dwie różne twardości na jednym materacu i korzystać z nich naprzemiennie. Zwiększa to żywotność materaca 60x120 cm i daje większe możliwości perfekcyjnego dopasowania powierzchni. Nie zapominajmy również o dobraniu odpowiedniego pokrowca, takiego który można zdjąć i wyprać. Zachowanie higieny jest bowiem równie ważne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają grzyby smażone
Talerz zupy grzybowej kcal

Wersja do druku