Starasz się odzyskać chłodny kolor blondu i usunąć niepożądane, żółte i pomarańczowe odcienie? Czy wiesz, że popularny sposób dodawania gencjany do wody przy płukaniu włosów bardzo wysusza i niszczy Twoje włosy? Profesjonalne szampony do włosów blond dostępne na rynku skutecznie zredukują niepożądane tony i dodatkowo zadbają o kondycję rozjaśnianych włosów. Jaki szampon tonujący do włosów blond będzie najlepszy?

Do czego służą szampony do blond włosów?

Niezależnie od tego, czy włosy blond są naturalne, czy też rozjaśniane – ciepłe, lekko pomarańczowe odcienie nie są najczęściej tym, co chce się uzyskać. Włosy blond, szczególnie te farbowane, z czasem tracą pigment nadany im przez fryzjera i zmieniają swoją barwę. Kontakt z promieniami słonecznymi, mycie włosów i czas wpływają na zmianę tonu i barwy blondu na ciepły, pomarańczowy, a nawet zielonkawy! Czy można temu zapobiec?

Dostępne na rynku profesjonalne szampony do włosów blond są ukierunkowane na kilka celów:

  • Regenerację po inwazyjnym zabiegu farbowania.
  • Zapobieganie żółknięciu.
  • Przywracanie pożądanego, chłodnego odcienia, redukcję niechcianych tonów.

Szampony do włosów różnią się od siebie pojemnością, docelowym efektem i zastosowaniem. Dla blondynek idealne są szampony tonujące i szampony delikatnie rozjaśniające, które krok po kroku rozjaśniają włosy, bez obaw o ich zniszczenie i przesuszenie.

Szampon do włosów blond przeciw żółknięciu – jaki wybrać, kiedy go użyć?

Szampony przeciw żółknięciu mają zazwyczaj niebieską lub mocno fioletową barwę. Czemu akurat taką? Fiolet i żółty to kolory uzupełniające się, co oznacza, że ​​znoszą się nawzajem, aby zneutralizować swoje barwy. Nałożenie fioletowego szamponu do włosów daje podobny, choć nieco mniej intensywny efekt, zbliżony do użycia profesjonalnego tonera w salonie fryzjerskim. Co ciekawe – podobny rezultat za mniejsze pieniądze można uzyskać we własnym domu.

Szampon tonujący do włosów blond pomoże usunąć pomarańczowe, żółte i zielonkawe tony. Doskonale sprawdza się również przy bardzo rozjaśnianych, popielatych włosach – pomaga im zachować na długo białą, nieskazitelną barwę. Jeśli chcesz utrzymać chłodny odcień blondu – stosuj regularnie szampon do włosów blond przeciw żółknięciu. Dzięki niemu zachowasz pożądany kolor aż do czasu następnej wizyty u fryzjera.

O czym pamiętać przy używaniu szamponu tonującego do włosów blond?

Nawet najlepszy szampon do włosów blond przeciw żółknięciu, nie powinien zastępować zwykłego szamponu do włosów. Użycie go raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu powinno być wystarczające, aby utrzymać pożądany chłodny odcień i zneutralizować żółty i pomarańczowy kolor.

Co więcej, rzadsze stosowanie szamponu do włosów blond przekłada się również na tempo jego zużycia. Taki produkt starczy na znacznie dłużej niż zwykły szampon. Dzięki temu, można pozwolić sobie na zakup markowego produktu wysokiej jakości. Będzie on długoterminową inwestycją.

Wiele osób nie wie, jak obchodzić się z tzw. fioletowym szamponem. Aby miał okazję zadziałać na włosach – wytworzoną podczas mycia pianę powinno pozostawić się na włosach na dłuższy czas. Zawsze należy kierować się wskazówką producenta z opakowania. Każdy szampon ma inny skład inne właściwości, dlatego podejście do mycia włosów fioletowym szamponem nie może być szablonowe.

Szampon do włosów blond rozjaśniający

Jeśli masz naturalne blond włosy i chcesz je jeszcze bardziej rozjaśnić, ale boisz się inwazyjnych zmian – szampon do włosów blond rozjaśniający może okazać się najlepszym wyborem. Zawarte w szamponie rozjaśniającym naturalne wyciągi roślinne (np. wyciąg z rumianku) delikatnie, bezpiecznie i naturalnie zmieniają barwę naturalnego blondu i wpływają na pojawienie się jasnych refleksów. Jednak aby doczekać się widocznych efektów, potrzebny w takim wypadku jest czas i systematyczność. Dużo szybciej osiągniesz efekt rozjaśnienie stosując mocniejsze szamponu do włosów blond z formułą rozjaśniającą.

Fryzjerski, profesjonalny szampon do włosów rozjaśniający będzie miał w składzie syntetyczne substancje rozjaśniające, które stopniowo, widocznie rozjaśniają włosy. Taka metoda zmiany odcienia swoich włosów jest zdecydowanie szybsza od stosowania wspomnianych wcześniej naturalnych szamponów roślinnych. Efekty delikatnego rozjaśnienia widać już bowiem po pierwszym użyciu.

Szampon do włosów farbowanych blond – ochrona po farbowaniu

Trzecią kategorią szamponów do włosów blond są szampony kondycjonujące o działaniu naprawczym. Ze wszystkich rodzajów koloryzacji – rozjaśnianie najbardziej ingeruje w strukturę włosy i niestety w pewnym sensie je niszczy. To właśnie dlatego stosowanie odżywczego, profesjonalnego szamponu do włosów blond po farbowaniu jest w stanie zatrzymać nawilżenie, wygładzić je i zredukować niekorzystne skutki farbowania objawiające się pogorszeniem kondycji.

Szampony do włosów blond to dość duża część kategorii produktów do mycia włosów. Włosy blond potrzebują specjalnego traktowania. To, jaki szampon wybierzesz, będzie miało wpływ na wygląd i kondycję Twoich blond włosów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Sposoby na wypadające włosy

Wersja do druku