Zastanawiasz się jak dodać wnętrzu biurowemu trochę świeżości i nowego życia? Postaw na zieleń, która całkowicie odmieni dane wnętrze. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jakie kwiaty wybrać do biura oraz jakie trendy w zdobieniu biur występują.

Jakie kwiaty wybrać do biura?

Wybierając kwiaty do biura warto zastanowić się w jakim miejscu się one znajdą. Dzięki temu można być pewnym, że rośliny będzie można łatwiej uprawiać i utrzymać w dobrej kondycji. Do biura warto wybrać te rozwiązania, które nie wymagają dużo uwagi. Jeżeli nie posiadamy takiej wiedzy, warto zaczerpnąć rady specjalistów. Przykładem ludzi z pasją są Natalia i Michał, którzy tworzą markę Event Flowers. Firma zajmuje się w pełni profesjonalną obsługą aranżacji zieleni w biurze. Event Flowers działa na terenie całej Polski. Prócz samych kwiatów, które już są ozdobą w biurze, warto dodać do nich akcesoria tj.:•donice,
•osłonki,
•kwietniki,
•stelaże.

Dzięki temu rośliny jeszcze bardziej wypełnią wnętrze. Zielona przestrzeń w biurze jest niezwykle istotna, ociepla ona miejsce. A to przecież właśnie w biurze odbywają się spotkania biznesowe z gośćmi oraz partnerami biznesowymi.

Gdy specjalista przesadzi już rośliny, należy się nimi właściwie zajmować. W przeciwnym razie zieleń szybko umrze. Pierwszym aspektem jest regularna kontrola przeciw pasożytom. Do najczęstszych zalicza się: przędziorki, wciornastki, mszyce, ziemiórki lub też czerwce. Aby temu zapobiec, należy bezwzględnie pamiętać o regularnym nawożeniu danej rośliny. W trakcie sezonu jesienno-zimowego, ciepło od kaloryferów bardzo wysusza powietrze w pomieszczeniu, dlatego należy regularnie zraszać rośliny zwłaszcza te tropikalne. Prócz tego należy pamiętać o przemywaniu liści roślin z kurzu, jak również ewentualnego nabłyszczania kwiatów.
Więcej informacji można znaleźć na Event Flowers.

Trend 2020 - mech na ścianie

Duże, światowe firmy prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej kreatywnych biur dla swoich pracowników. Dotyczy to również wystroju wnętrza. Świetnym nowoczesnym rozwiązaniem jest mech na ściany. Jest to rozwiązanie odpowiednio spreparowane, tak aby wyglądało na żywe. Ta naprawdę to zakonserwowany, w przeszłości żywy mech. Przygotowany materiał jest przyklejany do płyty mdf albo pcv, a następnie montowany na ścianach w biurze lub domu. Co ważne nie należy podlewać go wodą, bo skutkiem może być odpadnięcie ze ściany.
Należy pamiętać, że mech na ściany w biurze jest niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem, dla wszystkich pracowników danej firmy. Jego wielką zaletą jest fakt, że nie powoduje on uczuleń oraz kurz nie gromadzi się na nim aż tak bardzo. Nie przyciąga również elementów makro i mikro, które unoszą się w powietrzu. Nie rozwijają się w nim także roztocza.

Z mchu tworzone są różne kompozycje, dzięki którym można zaaranżować pomieszczenia. W kompozycjach wertykalnych najczęściej stosowane są takie roślinki jak:
  • chrobotek reniferowy, który występuje w lasach Północnej Europy,
  • mech norweski, którego roztocza mają lekki aromat ściółki leśnej. Jest on dostępny w różnych odcieniach zielonego.
Są one ręcznie zbierane, a kolejno dochodzi do ich selekcji.
Dodatkowo wszystkie materiały, które są potrzebne, wytwarza się z poszanowaniem dla środowiska. Dużym atutem mchu jest fakt, że nie potrzebne jest mu nawadnianie, doświetlanie oraz przycinanie. Sprawdzi się również w miejscach, gdzie dostęp światła jest praktycznie zerowy.
Mech na ścianie jest kompletnie bezobsługowy – nie wymaga nawadniania, doświetlania, ani przycinania. Dekoracje z mchu można stosować w pomieszczeniach słabo nasłonecznionych, a nawet całkowicie pozbawionych światła naturalnego.
 
Z jakimi dekoracjami w biurach się spotkaliście?


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Domowe biuro

Wersja do druku