Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej Kobieta podczas zabiegu medycyny estetycznej w Klinice Genesis

Szeroka oferta zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej

Problemy estetyczno - zdrowotne można dziś rozwiązywać bezinwazyjnie. Dzisiejsze gabinety medycyny estetycznej, takie jak przykładowo krakowska klinika Genesis, posiadają bogatą ofertę zabiegów, które mogą stać się remedium na wiele naszych problemów. Skórę da się napiąć bez nakłuwania i nacinania, zmarszczki skutecznie wygładzić, a zbędny tłuszczyk szybko usunąć, bez zbędnych diet i ciężkich treningów. Medycyna estetyczna stoi na bardzo wysokim poziomie rozwoju, a popularność wszelkich zabiegów sprawiła, że ich ceny znacząco spadły, dzięki czemu prawie każdy może dzisiaj pozwolić sobie na drobną korektę urody. Nie tylko spadek cen zadecydował o popularności zabiegów korekcyjnych, ale również rosnąca liczba placówek, oferujących zabiegi medycyny estetycznej. 

Czym dokładnie jest medycyna estetyczna?

Terminem "medycyna estetyczna" określa się dziedzinę medycyny, która zajmuje się problemami estetyczno - zdrowotnymi, co stoi na pograniczu kosmetologii i chirurgii plastycznej. Rozwiązania proponowane przez medycynę estetyczną stoją na zdecydowanie wyższym poziomie zaawansowania i efektywności niż te oferowane przez kosmetologię. Od chirurgii plastycznej różni ją z kolei mała inwazyjność sprawiająca, że osoby poddające się zabiegom nie wymagają długiej rekonwalescencji.

Dzięki medycynie estetycznej pacjenci mogą poprawiać swoją jakość życia, pozbywając się mankamentów urody, czy oznak starzenia, co pozwala im cieszyć się nowym wyglądem pozbawionym niedoskonałości. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej nie mają negatywnego wpływu na kondycję skóry. Mimo tego, że większość zabiegów polega na ingerencji w głębokie warstwy skóry, są one wykonywane ambulatoryjnie, przez co nie jest potrzebna długa rekonwalescencja.

Kobieta przed zabiegiem modelowania sylwetki w krakowskim gabinecie medycyny estetycznej Klinika Genesis

Odmładzanie skóry przy pomocy medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin, co powoduje stopniowe rozrastanie się jej rynku w kraju, nawet 8 proc. rocznie. Jednymi z najpopularniejszych zabiegów są te, mające na celu wygładzenie zmarszczek, między innymi wstrzykiwanie botoksu blokującego powstawanie zmarszczek mimicznych, czy śródskórne wstrzyknięcia żelu hialuronowego.

Wygładzić można nawet już widoczne zmarszczki, umożliwiają to wypełniacze z kwasem hialuronowym, których popularność w kraju rośnie, co wynika z badań LEA Vivacy Polska, które wykonano w 2016. W roku pobierania danych, wypełniacze kwasem hialuronowym wykorzystano w ponad 20 % zabiegów medycyny estetycznej, Kwas hialuronowy podawany do skóry właściwej mocno nawilża i zagęszcza warstwę naskórka, iniekcja może z kolei pobudzić syntezę kolagenu. Po zabiegu skóra jest jędrna i elastyczna, drobne zmarszczki zostają wygładzone, efekt ten utrzymuje się od 6 do nawet 12 miesięcy, wówczas należy go powtórzyć, Osoby, którym zależy na odpowiednio nawodnionej i rozświetlonej cerze, coraz częściej decydują się również na płytkie wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.

Drugim z najpopularniejszych zabiegów był słynny botoks, czyli jad kiełbasiany (botulina). Zabieg ten paraliżuje mięśnie w miejscu iniekcyjnego podania, co blokuje powstawanie lub pogłębianie się już istniejących zmarszczek, w celu uzyskania dobrych rezultatów zabieg należy powtarzać co 4 -  6 miesięcy.  Podawanie mniejszych dawek botoksu i unieruchamianie tylko wybranych mięśni pozwala uniknąć sztucznego efektu w postaci braku mimiki twarzy.

Najpopularniejsze zabiegi odchudzające i antycellulitowe

Wzrasta popularność zabiegów modelujących sylwetkę, wśród których największym zainteresowaniem cieszy się kriolipoliza polegająca na likwidacji tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Tłuszczu i cellulitu można pozbyć się dzięki zabiegom takim jak termolifting z wykorzystaniem fal elektromagnetycznych: dźwiękowych, radiowych i promieniowania podczerwonego, czy mezoterapia igłowa i bezigłowa.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również zabiegi liporzeźbienia VaserLipo4D, pozwalające na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w poszczególnych miejscach naszego ciała, przy jednoczesnym “wyrzeźbieniu” sylwetki. Zabieg ten pozwala zaznaczyć uwypuklenia, zagłębienia, bruzdy oraz strefy cienia, charakterystyczne dla wysportowanej sylwetki zarówno kobiety, jak i mężczyzny. 

Kobieta podczas zabiegu liporzeźbienia, wykonywanego w klinice Genesis w Krakowie

Popularne zabiegi medycyny estetycznej, stosowane na twarz

Najwięcej zabiegów medycyny estetycznej stosowanych na twarzy, wykonywane jest w celu niwelowania oznak starzenia skóry lub usunięcia innych niedoskonałości, takich jak blizny potrądzikowe lub przebarwienia. Ostatnimi czasy popularny jest między innymi tzw. wampirzy lifting, czyli ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym pobranym z krwi pacjenta, lub uzyskanymi z tkanki tłuszczowej komórkami macierzystymi. 

Iniekcje z zastosowaniem hydroksyapatytu wapnia pomagają odbudować naturalną strukturę skóry z białek kolagenu i elastyny. Podobnie działa niechirurgiczny lifting twarzy przy użyciu specjalnych nici podnoszących rysy twarzy. Nici te stymulują proces powstawania kolagenu w skórze. Do wygładzenia skóry stosuje się również lasery i głębokie peelingi chemiczne. Przy pomocy intensywnego światła impulsowego IPL (Intensive Pulse Light) można z kolei trwale pozbyć się owłosienia, drobnych zmarszczek i przebarwień.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

redukcja t?uszczu

Wersja do druku