Pragniesz cieszyć się gładką skórą przez cały rok? Nie chcesz tracić czasu na regularne golenie albo usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą depilacji woskiem? Borykasz się z problemem wrastających włosków? A może masz suchą skórę, którą podrażnia maszynka do golenia? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco to znak, że depilacja laserowa jest dla Ciebie! O czym musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg?

1. Depilacja laserowa - u kogo się sprawdzi?

2. Opalanie dyskwalifikuje przeprowadzenie zabiegu

3. Odstaw fotouczulające zioła

4. Depilacja laserowa zagwarantuje Ci gładką skórę na długie lata

Depilacja laserowa - u kogo się sprawdzi?

Laserowe usuwanie owłosienia jest dedykowane dla wszystkich kobiet, którym zależy na długotrwałym usunięciu zbędnych włosków. Sprawdzi się szczególnie w tych przypadkach, kiedy borykasz się z problemem krostek czy grudek w przypadku korzystania z maszynki. Pierwsze efekty zauważysz już po pierwszej serii zabiegów - odrastające włoski będą wówczas jaśniejsze i rzadsze. Powtarzanie takich sesji zagwarantuje Ci efekt gładkiej skóry nawet przez kilka lat. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie - są pewne szczególne przypadki, kiedy przeprowadzenie zabiegów nie jest możliwe. Poniżej przedstawiamy dwie najczęstsze sytuacje, które dyskwalifikują wykonanie sesji.

 

Opalanie dyskwalifikuje przeprowadzenie zabiegu

Jeśli dopiero wróciłaś z wakacji i poza wspomnieniami masz także pamiątkę w postaci opalenizny - to znak, że musisz odczekać minimum 4 tygodnie po ostatnim opalaniu jeśli chcesz rozpocząć serię zabiegów depilacji laserowej. W przeciwnym razie groziłyby Ci oparzenia lub przebarwienia skórne. Musisz też pamiętać, że pomiędzy sesjami opalanie jest również zabronione. Z kolei po ukończeniu całej kuracji przerwa między ekspozycją ciała na promienie słoneczne powinna wynosić minimum 2 tygodnie. 

Odstaw fotouczulające zioła

Przyjmowanie niektórych ziół (zarówno w postaci leków jak i ziół czy naparów do picia) może w połączeniu z laserem spowodować niechciane i nieestetyczne przebarwienia. Przykład stanowi np. dziurawiec czy nagietek. To oznacza, że jeśli stale przyjmujesz jakieś preparaty na bazie ziół - warto w pierwszej kolejności skontaktować się z wybranym salonem depilacji laserowej i dopytać o to, czy zażywany środek nie będzie kolidował z działaniem lasera. Alternatywną opcją będzie odstawienie ziół zarówno przed, jak i po zabiegu. 

 

Depilacja laserowa zagwarantuje Ci gładką skórę na długie lata

Jeśli weźmiesz pod uwagę wymienione wyżej przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji - nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mogła rozpocząć serię zabiegów. Każdy profesjonalny salon przeprowadzi z Tobą wcześniej szczegółowy wywiad, na podstawie którego będziesz miała pewność, że długotrwałe usuwanie owłosienia będzie dla Ciebie bezpieczne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku