Apteki internetowe w Polsce od wielu lat zyskują na popularności. Czy kupowanie leków w internecie jest bezpieczne? Jakie są zalety aptek internetowych?

Rynek handlu internetowego od wielu lat systematycznie zwiększa swoją wartość. Zmiany w nawykach zakupowych dotyczą także polskich konsumentów, a ostatni skok popularności platform sprzedaży online związany jest z panującą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Do odmiennych warunków musiała dostosować się także branża farmaceutyczna. Coraz więcej aptek w Polsce otwiera się na handel w sieci skupiając się na atrakcyjności prowadzonych usług dla pacjentów, niskich cenach oraz dostępności specjalistycznych produktów. 

Nowa jakość obsługi farmaceutycznej

Chodź prowadzenie apteki to przede wszystkim misja pomocy pacjentom, by przetrwać na wymagającym rynku warto zadbać także o skuteczny system biznesowy. Farmaceuci oraz właściciele aptek otwarci na zmiany już od wielu lat prowadzą także sprzedaż internetową bądź skupiają się wyłącznie na niej. Sytuacja epidemiologiczna na świecie stanowi jednak nowy rozdział w handlu online oraz może doprowadzić do pewnego przetasowania sił wśród najbardziej popularnych aptek internetowych w naszym kraju. Coraz większe grono konsumentów może skutecznie zweryfikować ofertę oraz asortyment, a także usługi chętnie wybieranych platform zakupowych. Jednocześnie możemy obserwować nowe apteki internetowe, które również będą chciały przyciągnąć do siebie pacjentów. 

Bezpieczeństwo i dystans społeczny

Wiele z chorób zakaźnych przenosi się między ludźmi w miejscach publicznych jak komunikacja miejska, placówki urzędowe czy sklepy. W dobie pandemii COVID-19 możemy zaobserwować wiele zmian w zachowaniu ludzi dotyczących higieny osobistej, dezynfekcji czy też utrzymywania dystansu społecznego. Apteki internetowe pozwalają na zrealizowanie zakupów zachowując najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dotyczy się to nie tylko przygotowania przesyłki, ale także sposobu jej dostawy. Dziś większość firm kurierskich oferuje także możliwość odbioru bezkontaktowego, a transakcje bezgotówkowe są już powszechne. Coraz popularniejsze w naszym kraju są także paczkomaty, a sama wysyłka może zostać przeprowadzona już w ciągu 24 godzin. Apteki prowadzące sprzedaż online przykładają dużą wagę do dostępności prowadzonych usług wysyłkowych. Niektóre z nich oferują także darmową wysyłkę, bądź też wliczają ją w swoje koszta powyżej pewnej kwoty zakupu - warto zwrócić na to uwagę.

Bogaty asortyment i przystępne ceny

Apteki stacjonarne nie zawsze są w stanie oferować pełny asortyment leków. Wiąże się to z ograniczonymi możliwościami magazynowania. Ogromną zaletą aptek internetowych jest portfolio ich produktów. Może ono obejmować zarówno kosmetyki, popularne farmaceutyki jak i wyspecjalizowany sprzęt medyczny używany w rehabilitacji. Jest to możliwe dzięki zapleczu logistycznemu jakie posiadają apteki internetowe. Szeroki asortyment to także lepsze ceny dla pacjentów. Apteki internetowe prowadząc wiele transakcji najczęściej mają niższe marże niż tradycyjne placówki. Część przedsiębiorstw wyróżnia się także oferując produkty różnych marek na wyłączność. To pokazuje jak sprawnie działają dziś apteki internetowe w Polsce. 

Promocja zdrowia, konsultacje farmaceutyczne i anonimowość

Wiele aptek internetowych oprócz działalności biznesowej prowadzi także promocję zdrowego stylu życia. Dostępne produkty opatrzone są szczegółowymi opisami, a dostępne na stronach artykuły pozwalają podjąć trafną decyzję zakupową. Zamawiając leki czy suplementy diety w internecie mamy możliwość poznania opinii innych konsumentów. Dodatkowo większość aptek internetowych oferuje możliwość bezpłatnej konsultacji farmaceutycznej z wykorzystaniem infolinii czy też komunikatorów tekstowych. Oferta aptek działających w sieci obejmuje więc nie tylko sprzedaż, ale również rzetelne doradztwo. Dla wielu osób ważną zaletą jest także anonimowość. Nadal wiele schorzeń uważane jest w naszym kraju za wstydliwe. Apteka internetowa daje możliwość zrealizowania potrzebnych zakupów dbając równocześnie o naszą intymność.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku