Najnowsze trendy w oświetleniu designerskim daleko odbiegają od obrazów, jakie towarzyszyły nam przez ostatnie lata. Nie doświadczymy klasycznych abażurów, białych kloszy czy kryształków. Poznaj trzy modele lamp zgodnych ze współczesnymi trendami.

Trendy w oświetleniu designerskim

Współczesne oświetlenie zostało zdominowane przez kilka rozwiązań. Producenci zaczęli odchodzić od stylu popularnego w latach 2000, kierując design na zupełnie inne tory. W modzie są szczególnie inne kolory. Króluje biel, czerń i złoto. Na miejsce klasycznych szklanych kloszy weszły takie z barwionego, często przydymionego szkła. 

W materiałach przoduje metal, często pozłacany, a abażury z tkaniny zaczęły być zbędne. Jednym z nowszych trendów jest nawiązanie w aranżacji do natury, czego można się doszukać w wielu projektach lamp. Modne są również rozwiązania optyczne. Lampy przyjmują formy, które pozwalają się cieszyć inną kompozycją w zależności od perspektywy patrzenia. Niektóre z nich mogą także posłużyć do wydzielenia przestrzeni. 

Bestsellerowe lampy designerskie do mieszkania

Prezentujemy jedne z najmodniejszych lamp topowych producentów oświetlenia designerskiego, jakie oferuje sklep z lampami LED ŚwiatłoLux.pl.

Trend odkrytych żarówek - lampa wisząca By Rydéns Heroes

Wraz z pojawieniem się na rynku żarówek designerskich, projekty lamp zaczęły tracić klosze. Piękne żarówki designerskie traktowane są z założenia jako uzupełnienie designu współczesnych lamp. Projekty zakładają wykorzystywanie żarówek LED, które dekorują lampę filamentami, przywodząc na myśl gwieździste niebo. Lampy By Rydens Heroes są przykładem trendu odkrytych żarówek. Ponadto model cechuje również piękna - przypominająca gałęzie drzew - konstrukcja.

 Lampa wisząca By Rydéns Heroes

Moda na styl skandynawski - lampa wisząca Flos Aim

Już od kilku lat, to styl skandynawski rozdaje karty w dekoracjach wnętrz. Za tym ciosem poszedł Flos, tworząc minimalistyczną serię lamp wiszących Aim. Ich zawieszenie przyłącza się także do koncepcji dzielenia przestrzeni, ponieważ jest długie i elastyczne, kilka takich lamp może służyć więc za optyczną ścianę. Lampy Flos Aim to doskonałe oświetlenie jadalni, w szczególności stołów.

 

Lampa wisząca Flos Aim

Nawiązanie do natury we wnętrzach z lampą wiszącą Umage Eos

W projektach nawiązujących do natury zdecydowanie przoduje marka Umage. Lampy Umage to rasowo nordyckie projekty, jednak nie na skandynawską duszę zwracamy uwagę tym razem. Każda z lamp Umage opowiada własną historię. Seria lamp Asteria kolorystyką lamp opowiada nam o dżungli, czy istotach żyjących głęboko w oceanach. Lampy w kształcie szyszek Umage Silvia zabierają nas w leśną podróż, a seria Umage Eos przypomina nam o pięknie zwierząt, opiewając w niezwykle subtelne gęsie pióra. 

Seria lamp Umage Eos

Powyższe przykłady lamp designerskich odpowiadają na potrzeby współczesnych dekoratorów wnętrz. Każda z tych lamp nosi w sobie znamiona najnowszych trendów, więc są to doskonałe modele dla ludzi idących z duchem czasu. 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku