Odpowiednio skomponowana dieta dostosowana indywidualnie do naszego stylu życia jest gwarancją zdrowia oraz dobrej kondycji fizycznej co jednocześnie przekłada się na nasze dobre samopoczucie w ciągu dnia. Jedzenie „śmieciowego”, wysoko przetworzonego i dostarczanie dużej nadwyżki kalorycznej natomiast może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje np. pod postacią otyłości, kolejno prowadzi do chorób układu krążenia i niektórych nowotworów.

Aktywność fizyczna i głodówki

Szukając sposobu na szybkie zrzucenie kilku kilogramów często trafiamy na zestawy intensywnych ćwiczeń czy też katujemy nasz organizm głodówkami, które niekorzystnie wpływają na pracę naszych organów. W sieci szczególnie przed okresem wakacyjnym dominują hasła typu: "płaski brzuch w 2 tygodnie",  "schudnij 6 kg w miesiąc" albo "Jak zrzucić 6 kg w 4 tygodnie". Oczywiście jest to wykonalne, ale jeżeli nie chcemy sobie w wspomniane „4 tygodnie” zniszczyć organizmu musimy pamiętać o tym, że redukcja tkanki tłuszczowej to długotrwały proces i musi zostać odpowiednio zaplanowany oraz kontrolowany pod okiem doświadczonego dietetyka. Tkankę tłuszczową gubi się opornie, więc należy dać sobie trochę więcej czasu. Jeśli jednak się uprzemy i nagle zgubimy kilku kilogramów to należy mieć świadomość, że zostały one gubione z mięśni oraz wody, a nie z tkanki tłuszczowej. Nagła utrata wagi wiąże się również z szybki efektem jojo, a czasem nawet z nawiązką – Stosując głodówkę spowalniamy swój metabolizm, który po jej zakończeniu potrzebuje czasu na ponowne przyspieszenie. Więc jak zacząć odchudzanie blog o tematyce dietetycznej może posłużyć jako cenne źródło wiedzy na ten temat. 

 

Catering dietetyczny - wygoda oraz gwarancja bezpieczeństwa

Słynna Dieta pudełkowa, która w 2020 roku znacząco nabrała dynamiki rozwoju w branży gastronomicznej jest coraz chętniej wybieranym przez Polaków modelem żywienia. Wszystko za sprawą wygody jaką jest codzienne otrzymywanie gotowych zestawów prosto pod drzwi konsumenta. Większość firm stawiających na jakość produktu poprzez coraz większą konkurencyjność rynku cateringu dietetycznego coraz to chętniej sięga po dodatkowe środki bezpieczeństwa w swoich zakładach produkcyjnych i inwestuje w rozwój własnych systemów informatycznych czy układanie, wielokrotne testowanie oraz poprawianie coraz to bardziej wyszukanych przepisów dla poszczególnych abonamentów diet.

Klient więc nie musi martwić się zatem o wiedzę z zakresu dietetyki czy inwestowanie dodatkowych środków na konsultacje dietetyczne, które to cateringi serwujące dietę pudełkową coraz chętniej oferują za darmo czy w ramach abonamentu. Ponadto klient może też już liczyć na dostawy we własnych, przystosowanych do transportu żywności autochłodniach o przystępnych dla klienta porach i automatycznie wysyłane potwierdzenie email/SMS o dostarczonym zamówieniu dzięki czemu nie musimy się martwić o nasz zestaw i odebrać go bezpośrednio po wizycie dostawcy. Udogodnienia takie jak tygodniowe menu czy profil klienta, w którym możemy dowolnie i bez ograniczeń przesuwać dni oraz adresy zamówienia to już standard. Nowinką 2020 roku natomiast są też programy lojalnościowe / oszczędnościowe, które wynagradzają za okres trwania abonamentu.

 

Dieta pudełkowa pomaga zdrowo schudnąć

Dieta pudełkowa w znaczącym stopniu pomaga w walce ze zbędnym nadmiarem kilogramów i drodze do zgrabnej i szczupłej sylwetki. Menu w cateringach dietetycznych układane jest przy współpracy wykwalifikowanych dietetyków oraz szefów kuchni, którzy dbają zarówno o odpowiednie zbilansowanie posiłków, wyeliminowanie szkodliwych półproduktów niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie ale również o wykwintny smak poszczególnych dań. Dzięki czemu menu w cateringu dietetycznym jest niepowtarzalne a potrawy są urozmaicone i nie odbiegają w smaku od ich niezdrowych odpowiedników. Co jest praktycznie niemożliwe do wykonania w naszym domowym zaciszu. Należy jednak pamiętać o tym, że aby jakakolwiek dieta była skuteczna musimy stosować się do kilku ważnych zasad wśród których należy wymienić: odpowiednie i świadome dobranie dziennego zapotrzebowania kalorycznego, regularne spożywanie posiłków i uzupełnianie płynów. Warto również wzbogacić swoją dietę o dodatkową aktywność fizyczną, która nie tylko pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie ale też pomoże przyspieszyć redukcję masy ciała.

 

O czym należy pamiętać wybierając catering dietetyczny?

Podczas wyboru cateringu dietetycznego należy w pierwszej kolejności sprawdzić jego menu aby zorientować się czy posiłki w dane dni będą nam odpowiadały, następnie upewnić się czy wszystkie posiłki są odpowiednio opisane i zawierają zarówno wartość energetyczną, ilość poszczególnych makroskładników oraz jeżeli posiadamy jakieś nietolerancje spis alergenów. Jest to podstawa w drodze do smukłej sylwetki gdyż mamy pełną kontrolę podażą energetyczną jaką przyjmujemy dziennie.

Znając już całą specyfikę odchudzania na diecie pudełkowej, jej aktualnych trendach, możliwościach możesz rozpocząć poszukiwanie odpowiedniej firmy. Jeśli natomiast nie chce ci się szukać, a chciałbyś skorzystać z diety pudełkowej z wszystkimi wymienionymi w tym artykule korzyściami polecamy ci sprawdzić dieta pudełkowa Warszawa od firmy Heroes Diet.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

catering

Wersja do druku