Wybór materaca to nie lada wyzwanie! Nie warto wybierać pierwszego materaca, który zobaczymy na ekspozycji w salonie meblowym. Dostępne obecnie rozwiązania charakteryzują się zróżnicowaniem elementów, których właściwa konfiguracja pozwoli dopasować materac idealnie do swoich potrzeb. Rodzaj wypełnienia, pokrycia i przede wszystkim wymiar materaca są elementami, które powinniśmy szczególnie wziąć pod uwagę przy doborze odpowiedniego modelu - dzięki temu przez wiele lat nasz sen będzie w pełni komfortowy.

Materac w rozmiarze 90x190 cm - kiedy zdecydować się na takie rozwiązanie?

Każdy z czołowych producentów materacy ma bardzo zróżnicowaną ofertę, również pod kątem modeli o nietypowych wymiarach. Powszechnie dostępne są materace o długości 200 cm - wystarczają dla większości dorosłych osób (materac powinien być o 15-20 cm dłuższy niż wzrost użytkownika).

Każdorazowo wymiar materaca powinien być dopasowany do potrzeb właściciela. Na krótszy materac 90x190 cm mogą zdecydować się niskie osoby dorosłe, sypiające w pojedynkę - jednak rzadko na taki wybór się decydujemy.

Ten wymiar materaca znakomicie zdaje natomiast egzamin w przypadku młodszych użytkowników - nastolatków.

Dlaczego warto wybrać materac 90x190 cm?

Materac o wymiarach 90x190 jest produktem dedykowanym do łóżek młodzieżowych. Nastolatki dojrzewają, posiadają więc specyficzne potrzeby - dlatego warto dobrać materac, który zapewni właściwy komfort oraz stabilne podparcie sylwetki w fazie wzrostu.

Materac 90x190 to produkt, który - wraz z łóżkiem - swoim wymiarem wpasowuje się idealnie w wymiary pokoju młodzieżowego. Łóżka dostępne w wymiarze odpowiadającym materacom 90x190 cm doskonale komponują się z nowoczesnym wyposażeniem wnętrz oraz pozwalają korzystać z pełnej funkcjonalności, ograniczając jednocześnie zajmowaną przestrzeń.

Ograniczona ilość miejsca nie jest jednak jedynym czynnikiem, wpływającym na dobór materaca - wysokiej jakości, innowacyjne materace Hilding o długości 190 cm są specjalnie przystosowane do potrzeb nastolatków, będących w fazie intensywnego wzrostu i nabierania masy ciała. Odwracalne materace piankowe znakomicie wpiszą się w ich potrzeby, zapewniając wygodę i zdrowy rozwój.

 

Na czym polega innowacyjność nowoczesnych materacy Hilding?

Pamiętaj - wybór materaca to nie dotknięcie pokrowca na ekspozycji w salonie meblowym. Jakość snu przecież ma ogromne znaczenie, szczególnie dla nastolatków, których sylwetka kształtuje się w ogromnym tempie. Wysoka jakość i nowoczesność mają ogromne znaczenie!

Nowoczesny, innowacyjny system oraz materiały, zastosowane przy produkcji materaców Hilding pozwalają w pełni funkcjonalnie zaaranżować strefę wypoczynku nastolatka. Dobry materac, posiadający wypełnienie z nowoczesnych materiałów takich jak sprężyny kieszeniowe lub pianka termoelastyczna, doskonale dopasuje się do kształtu sylwetki w pozycji leżącej. Siedmiostrefowe materace Hilding zapewniają optymalne podparcie sylwetki w części głowy, karku, kręgosłupa w odcinku grzbietowym, lędźwi oraz miednicy, a także ud, łydek i stóp.

Materac 90x190 cm z kolekcji młodzieżowej posiada zdejmowany pokrowiec o nowoczesnej stylistyce, wpisujący się w gusta nastolatków. Jednocześnie warto zauważyć zaletę materaca 190x90 cm w postaci podwójnej skali twardości H2 i H3. Odwracalny materac posiada z obydwu stron twardość, dopasowaną do wagi ciała: H2 dla osób o wadze poniżej 80 kg oraz H3 dla użytkowników, ważących więcej niż 80 kg. Dzięki tej innowacyjności materac może służyć nastolatkowi wraz z powiększeniem wagi ciała, zachowując doskonałe właściwości podpierające określone strefy sylwetki.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Co zrobi? z niepotrzebn? odzie???

Wersja do druku