Codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej wydaje się być nie lada wyzwaniem. Pojawiające się krostki, stany zapalne oraz łój sprawiają, że makijaż nie wygląda w ciągu dnia dobrze – już po kilku godzinach występuje świecenie a zaaplikowane produkty mogą się rolować. Kluczowa w tym przypadku jest wstępna diagnoza oraz dobór kosmetyków, które usuną nadmiar sebum oraz bakterie, które mogą przyczyniać się do zaostrzenia trądziku. Ale na co warto zwrócić uwagę, jeśli szukamy idealnego żelu do mycia twarzy?

Cera trądzikowa – jak ją rozpoznać?

Poznanie potrzeb cery to absolutna podstawa, jeżeli zależy nam na dobraniu odpowiedniej pielęgnacji. Cera z niedoskonałościami jest bardzo prosta w rozpoznaniu i w wielu przypadkach diagnoza dermatologa pomaga jedynie doprecyzować, z jaką formą trądziku mamy do czynienia. Charakterystyczne grudki, krostki i zaskórniki nie są proste w zwalczaniu i w niektórych przypadkach niezbędne jest także leczenie farmakologiczne. Aby jednak było ono skuteczna – każdego dnia warto stosować odpowiednie kosmetyki, które regulują pracę gruczołów łojowych. 

Produkty na trądzik a codzienna pielęgnacja

Produkty na trądzik odgrywają istotną rolę w codziennej pielęgnacji cery z niedoskonałościami. Ich zadaniem jest nie tylko wyciszanie aktualnych problemów ze skórą, ale także zapobieganie powstawaniu nowych stanów zapalnych. Każda cera potrzebuje nawilżenia, natomiast w zależności od tego, czy jesteśmy posiadaczami cery tłustej, mieszanej czy z niedoskonałościami – w wieczornym i porannym rytuale pielęgnacyjnym powinny znaleźć się także inne kosmetyki, które dobrane są do potrzeb skóry.

Jaki żel do mycia twarzy na trądzik wybrać?

Szczególnie istotną kwestią jest oczyszczanie skóry trądzikowej. Wzmożona praca gruczołów łojowych sprawia, że na cerze widoczna jest błyszcząca, lepka w dotyku warstwa, niekiedy trudna w usunięciu. Najczęściej polecanym kosmetykiem jest żel do mycia twarzy na trądzik, który dokładnie zmywa resztki makijażu, ale jednocześnie nie wywołuje podrażnień. Jest to o tyle ważne, że sam fakt posiadania niedoskonałości jest jednoznaczny z pojawiającymi się stanami zapalnymi, krostkami i grudkami. Należy unikać ich wyciskania i mechanicznego usuwania.

Składnikiem, który pomaga w walce z trądzikiem jest cynk. Można go znaleźć m.in. w produkcie znajdującym się w ofercie marki Mixa. Oczyszczający żel myjący bez mydła dokładnie oczyszcza pory i jednocześnie odświeża skórę. Sprawia, że pielęgnacja staje się tym etapem dnia, na który czekamy – w jedną chwilę przywrócony zostaje komfort poprzez pozbycie się nadmiaru sebum. Po żel do mycia na trądzik warto sięgać więc zarówno rano – tuż po przebudzeniu, jak i wieczorem – zaraz po demakijażu. 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku