Świeżo upieczeni rodzice, a także ci dopiero przygotowujący się do tej roli bardzo często mają problem z określeniem, ile i jakich ubranek na początku będzie potrzebowało ich dziecko. 
 
  1. Ile i jakiego typu ubranka kupić dla niemowlaka?
  2. Skąd popularność body?

Ile i jakiego typu ubranka kupić dla niemowlaka?

Body dla dzieci to absolutnie niezbędne ubranko dla niemowlaka na sam początek. Nie tylko ono będzie ci potrzebne. Zanim jednak rzucisz się w wir zakupów, zrób dokładną listę, czego potrzebujesz. Nie poleca się bowiem kupować na początku zbyt wielu ubranek dla niemowlaka, ponieważ będzie on bardzo szybko z nich wyrastał. Potrzebujesz tak naprawdę:
  • 5-8 koszulek z długim rękawkiem,
  • 5 par śpiochów (2 pary powinny być nieco grubsze),
  • 2 grubszych sweterków,
  • 4-6 kaftaników,
  • kilka bawełnianych czapeczek,
  • skarpetek.
Warto pomyśleć także o zakupie łapek, czyli cieniutkich rękawiczek, które uchronią dziecko przed poranieniem sobie buzi. Oczywiście liczbę i rodzaj ubranek dostosowujesz także do pory roku. Jeśli dziecko urodziło się późną wiosną lub latem, na początek będziesz potrzebowała nieco lżejszych ubranek. Zimą zaś odwrotnie. Zawsze natomiast zwracaj uwagę na to, by ubranka były uszyte z czystej wełny, która nie będzie podrażniać skóry dziecka, a jednocześnie pozwoli jej oddychać. Dodatkowo, warto pomyśleć o rożku oraz specjalnym śpiworku, który zagwarantuje dziecku wygodę, swobodę ruchu i bezpieczeństwo jednocześnie. 
 

Skąd popularność body?

Ubrankiem, które cieszy się ogromną popularnością wśród rodziców niemowlaków jest body. Może ono zastępować koszulki z długim i krótki rękawem. Takie body niemowlęce to absolutna podstawa garderoby malucha, która zapewnia mu wygodę i ciepło. Świetnym rozwiązaniem są napy umieszczone między nóżkami, które gwarantują, że ubranko nie będzie się zwijać. Same napy to także znaczne ułatwienie przy przebieraniu dziecka. Szukając idealnego ubranka dla dziecka, koniecznie trzeba zwrócić uwagę, aby było ono łatwe z zakładaniu i zdejmowaniu. Ma to szczególne znaczenie dla rodziców, który dopiero zdobywają  pierwsze doświadczenia przy przebieraniu dzieci, które to zadanie nie należy do najłatwiejszych. Warto wybierać więc body z system nap umieszczonych po obu stronach, które pozwala na wygodne ubieranie i ściąganie. Nie będziesz się już musiała siłować z maluchem. Po rozpięciu nap przestrzeń, przez którą można swobodnie przełożyć główkę dziecka jest na tyle duża, że nie trzeba się martwić jego ewentualnymi ruchami. Body można założyć jak śpioszki, przez pupę. Ściąganie ubranka jest jeszcze prostsze. Przebieranie trwać od raz będzie znacznie krócej. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Co to są zabawki sensoryczne

Wersja do druku