Czym charakteryzują się pomoce sensoryczne?

To wyjątkowo proste przedmioty, dokładne przeciwieństwo wszelkich obiektów wykorzystujących zdobycze techniki. Są ściśle związane z anatomią i fizjologią ruchu ludzkiego ciała. Pomoc sensoryczna posiada obłe, nieregularne kształty, jest miękka i przyjemna w dotyku. Nie posiada żadnych szwów, zamków błyskawicznych, uchwytów czy guzików co czyni ja bezpieczną nawet dla małych dzieci. Ich kolorystyka również jest ważna – może uspokajać, dodawać energii, a także sprawiać wrażenie przypominające naturalny relaks – na przykład na cichej plaży, czy w zielonym lesie. Pomoc sensoryczna ma dostarczać wyłącznie przyjemnych wrażeń, pozwala skoncentrować się i wsłuchać we własny organizm odcinając się jednocześnie od stresujących wpływów środowiska zewnętrznego. Tego rodzaju przedmioty można polecić dosłownie każdemu – niezależnie od wieku, płci i usposobienia pomagają się całkowicie zrelaksować i wyciszyć.


 

Jak wybrać pomoc sensoryczną?

Żeby spełniać swoją rolę pomoce sensoryczne, mimo, że na pozór niezwykle proste muszą wyróżniać się doskonałą jakością. Intibag.eu to zespół ludzi z prawdziwą pasją, który postarał stworzyć przedmioty najbliżej związane z naturą, ciałem i duchem człowieka. Każda z pomocy sensorycznych dedykowana jest określonym celom. W sklepie internetowym intibag.eu można znaleźć między innymi worki sensoryczne, pufy, dziuple przeznaczone dla dzieci i osób dorosłych. Wszystkie wykonane są z miłego w dotyku lecz mocnego materiału opatentowanego pod nazwą Secondskin i wypełnione naturalną gryką. Są wytrzymałe i łatwe w praniu. Intibag.eu pozwala na wybór tkaniny do swoich pomocy sensorycznych. Wszystkie materiały są w pełni naturalne i hypoalergiczne.

Do czego może być używana pomoc sensoryczna?

Po pierwsze do relaksu, ale nie znaczy to, że nie ma innych zastosowań. Pomoc sensoryczna znakomicie służy przy fizjoterapii, może byc używana podczas różnego rodzaju zajęć i warsztatów – na przykład z tańca, jogi, psychologii, we wszystkich zajęciach ruchowych. Służy jako niekonwencjonalny a zarazem wygodny mebel, może zastąpić przytulankę, koc czy poduszkę. Dzieciom znakomicie posłuży do zabawy – na przykład jako kryjówka. Młodszym pomoże zasnąć, u starszych rozwija zdolności twórcze i ruchowe. Wszelkie czynności z zastosowaniem pomocy sensorycznych są w pełni bezpieczne, zapewniają relaks, poczucie odprężenia i błogości. Jeśli tego rodzaju aktywność wydaje się tylko kaprysem najlepiej wypróbować ją samemu. To relaks, jakie jeszcze nie zakosztowaliście !


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku