Powierzając swoje dziecko pod opiekę przedszkolną, wybiera się miejsce, w którym maluch będzie spędzał przynajmniej kilka godzin każdego dnia, gdzie będzie się kształtował, uczył i bawił. Dlatego też wybór przedszkola nie może być przypadkowy. Nie można też myśleć, że wszystkie placówki są takie same, ponieważ oferta przedszkoli - szczególnie tych niepublicznych, jest mocno zróżnicowana. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Na co zwrócić uwagę wybierając przedszkole dla swojego dziecka?

Wybór przedszkola powinien być podyktowany zarówno oczekiwaniami rodziców, jak i potrzebami dzieci. Ci pierwsi muszą sprawdzić wiele aspektów, by móc wybrać najlepsze przedszkole. W takiej sytuacji zwróćmy uwagę na:

  • Opinie innych rodziców o przedszkolu.

  • Sposób adaptacji i asymilowania nowych przedszkolaków.

  • Organizacja przedszkola (godziny otwarcia, liczba dzieci w grupie, liczba nauczycieli).

  • Wystrój i estetyka wnętrza. O otwartości przedszkola będą świadczyć galerie, informacje na tablicach i wystawy prac dzieci. Te ostatnie wskażą także w jaki sposób placówka realizuje zadania wychowawcze i dydaktyczne. W czasie oględzin warto zwrócić także uwagę na to, czy w pomieszczeniach panuje czystość oraz ład.

  • Rodzaj oferty żywieniowej. Warto wiedzieć, czy w przedszkolu menu jest zgodne z zasadami żywienia dzieci, ile posiłków dostają one w ciągu dnia i czy istnieje możliwość dostosowania diety do specjalnych potrzeb dziecka.

  • Program dydaktyczno-wychowawczy. Należy dowiedzieć się czy przedszkole ma pod tym względem ciekawą ofertę, czy stawia np. na rozwój konkretnych umiejętności. Rodzic ma prawo do wglądu w proponowane przez wychowawców podręczniki i metody. Wybierając przedszkole trzeba też sprawdzić ewentualną różnorodność zajęć dodatkowych.

  • Wybierając przedszkole dowiedzmy się również czy prowadzone są w nim zajęcia i zabawy w języku angielskim.

Prywatne przedszkole na Ursynowie

Niezwykłym miejscem na mapie Warszawy jest niewątpliwie przedszkole niepubliczne EcoKids na Ursynowie, o profilu ekologicznym, gdzie na pierwszym miejsca stawia się prawidłowy rozwój najmłodszych. Co ważne, w przedszkolu tym poprzez zabawę przekazuje się im ważne wartości społeczne, przede wszystkim szacunek do otaczającego świata. Dzieci każdego dnia uczestniczą w zajęciach z elementami ekologii. Dotyczą jej przede wszystkim zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci mogą wykazać się kreatywnością, a zarazem dowiadują się ciekawych i ważnych rzeczy. Jest to istotne na tym etapie życia małego człowieka, kiedy zadaje on tak wiele pytań i można mu wtedy odpowiednio przekazywać informacje o Ziemi. 

Ursynów to dzielnica z dużą ilością młodych rodziców. Szukając przedszkola warto zwrócić uwagę na ofertę EcoKids, w którym prowadzone są interaktywne zajęcia - tzw. Glottozabawa, a także nauka angielskiego poprzez zabawę z Native Speaker'em. Oprócz wyraźnego profilu ekologicznego, w przedszkolu tym kładzie się nacisk na rozwój osobistych cech każdego z podopiecznych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

j?zyk obcy
nauka j?zyka

Wersja do druku