Odpoczynek na własnej działce to nie lada gratka w dzisiejszych czasach. Coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości zlokalizowanej pod miastem i ucieka na weekend w stronę natury, najlepiej blisko wody. Czy taka inwestycja się opłaca? Czy warto kupić domek letniskowy nad jeziorem?

Domek letniskowy nad jeziorem – zalety

Posiadanie nieruchomości nad jeziorem ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest zdecydowanie spokój. Nawet najmniejsza działka, ogrodzona od innych nieruchomości, na której możemy w ciszy i harmonii zrelaksować się po ciężkim tygodniu pracy, jest dla jej właścicieli małym rajem. W pełni zasłużony odpoczynek we własnej przestrzeni to coś, o czym marzy wielu z nas. Kolejną kwestią jest możliwość obcowania z przyrodą. Docenią to w szczególności mieszkańcy dużych miast, którzy na co dzień nie mają zbyt wielu możliwości przebywania na łonie natury. Niepodważalną korzyścią płynącą z zakupu domku letniskowego nad jeziorem jest możliwość korzystania z wszelkich uciech wodnych: pływania, opalania się na molo lub plaży, nurkowania. To doskonała opcja dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają spędzać czas nad wodą! W upalne dni nie ma przecież nic lepszego niż wskoczenie do chłodnego jeziora! Domek letniskowy niedaleko jeziora to także idealne miejsce do odpoczynku oraz treningów dla sportowców, w końcu pływanie nie tylko wzmacnia, ale i modeluje sylwetkę! Posiadanie takiej nieruchomości to marzenie miłośników wędkarstwa, którzy w każdej chwili mogą udać się i oddać się bez reszty swej ulubionej czynności. Ostatnią, niezwykle istotną kwestią jest inwestycyjny charakter takiego zakupu. W przyszłości wartość tego typu nieruchomości z całą pewnością wzrośnie.  
 

Domek letniskowy nad jeziorem – wady 

Może się wydawać, że zakup domku letniskowego nad jeziorem ma same zalety. Jak się okazuje, ma też kilka wad. pierwszą z nich jest tłum, jaki zwykle pojawia się w ciepłe dni w okolicach wszystkich zbiorników wodnych. Bardzo często związany jest z tym także wzmożony hałas i zwiększona ilość nieczystości pojawiających się wokół terenu. Uciążliwi sąsiedzi to kolejny mankament, jaki może, ale nie musi być związany z posiadaniem takiej nieruchomości. Nie można też nie wspomnieć o tym, że konieczne jest dbanie o taką nieruchomość. Dotyczy to zarówno zieleni, czyli strzyżenie trawnika, przycinanie krzewów i drzew, ale także takich kwestii, jak czyszczenie przydomowych szamb. Naturalnie, z pomocą w takich sytuacjach przychodzą profesjonalne firmy, takie jak Biofos.pl, które oferują produkty, umożliwiające bezproblemowe i szybkie radzenie sobie z takimi kwestiami. jednak warto pamiętać, że posiadanie domku letniskowego to nie tylko odpoczynek i relaks, ale także obowiązki i wydatki.
 
Podsumowując, zakup działki nad jeziorem jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które kochają odpoczynek nad wodą, sporty wodne, wędkarstwo, którym nie przeszkadza tłum oraz tych, którzy są świadomi tego, że inwestycja ta wiąże się z koniecznością pilnowania i wypełniania wielu obowiązków. 
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Dzia?ki pod budow? domu

Wersja do druku