Często mylimy popularne ''damki'' z rowerami dopasowanymi dla płci pięknej. W rzeczywistości ''damki'' to rowery miejskie dopasowane do jazdy przez krajobraz urbanistyczny. Taka geometria w rowerach miejskich jest dobra zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Rowery damskie to tak naprawdę jednoślady z lekko zmienioną geometrią, dopasowaną do potrzeb kobiet. Różne modele posiadają różne typy ram oraz osprzętu. Różne firmy produkujące rowery dla kobiet dokonują większych lub mniejszy zmian, często zmieniają kształt górnej rury, aby ułatwić wsiadanie i zsiadanie z roweru, jednak nie tylko na tym polega przeznaczenie jednośladu dla kobiet. Sprawdźmy więc, na czym.
Czym różnią się rowery dla kobiet od męskich modeli
Jak pokazują statystyki, kobiety są niższe od mężczyzn. Producenci rowerów dla kobiet nie zatrzymują się jednak na zmniejszeniu rozmiarów ramy we wszystkich modelach. Często stosowana obniżona górna rura ułatwia wchodzenie i zsiadanie z dwukołowca. Wygodniejsze siodełka to tylko kwestia indywidualna, lecz anatomicznie kobiety posiadają szerszy rozstaw kości kulszowych, więc ich siodełko powinno mieć kształt dopasowany do ich anatomii. Ze względu na węższą obręcz barkową kobiety powinny używać węższej kierownicy, jednakże nie będzie to wygodne dla wszystkich. Warto więc zajrzeć do sklepu sieci Bikesalon, aby obejrzeć rowery damskie. Warszawa oraz Gdańsk to miejsca, w których znajdziemy modele dopasowane do naszych potrzeb. Wykwalifikowana obsługa pomoże nam w doborze idealnego dla naszego ciała oraz preferencji modelu.

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl
 
Rowery damskie markowe, które wytrzymają niejeden sezon
Jednoślady znanych producentów w ofercie Bikesalon to wyjątkowe rozwiązanie dla kobiet. W ofercie renomowanych marek znajdziemy droższe, tańsze, klasyczne oraz elektryczne rowery przeznaczone dla kobiet. Niektóre modele w wersji dla płci pięknej posiadają obniżoną ramę, skrócone klamki, czy inne rozwiązania poprawiające komfort użytkowania. Wysokiej klasy osprzęt będzie spełniał oczekiwania co do bezpieczeństwa, trwałości i niezawodności w trudnych warunkach i na zróżnicowanym terenie. Gdyby tego było mało, rowery damskie są wygodne, dzięki czemu każdego roku coraz więcej pań przesiada się na jednoślady. Bikesalon w swojej ofercie posiada szeroką gamę marek klasy premium, które posłużą nam przez wiele lat bez zastrzeżeń. Profesjonalna obsługa ułatwi nam wybór idealnego jednośladu dla naszych indywidualnych preferencji oraz rodzaju roweru dla stylu, w którym mamy zamiar jeździć.
 
Typy rowerów dopasowane do potrzeb kobiet
Rowery miejskie z założenia mają zapewnić jak największy komfort jazdy oraz wyprostowaną pozycję. Mają one ułatwić użytkowanie jednośladu w strojach eleganckich i sukienkach. Rowery trekkingowe w wersji dla kobiet posiadają obniżoną górną rurę, aby ułatwić wsiadanie i zsiadanie. Popularne górale usprawnione o lekko wygiętą ramę przy sztycy również znajdą swoje fanki wśród kobiet. Przy szosówkach najczęściej ramy są krótsze ze względu na damską anatomię.
 
Rowery damskie markowe to produkty, które przez wiele lat umożliwiają paniom komfortowe przemieszczanie się po rozmaitych ścieżkach i terenach. Dopasowane do anatomii rowery umożliwiają wygodniejszą jazdę, przekonują więc do siebie coraz szersze grono użytkowniczek. 
 
Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:
 
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku