Istnieje wiele rodzajów i modeli karniszy. Niektóre z nich pełnią funkcję bardzo ciekawych dekoracji wnętrz. Jednak w wielu przypadkach karnisze nie prezentują się wystarczająco korzystnie i negatywnie wpływają na to jak prezentuje się dane pomieszczenie. Dlatego bardzo ciekawym i popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie listw sztukateryjnych. Świetnie maskują one karnisze i pełnią świetne dopełnienie stylizacji wszelkich wnętrz. 


Czym jest listwa sztukateryjna?

Listwa sztukateryjna do zabudowy karnisza to specjalny element dekoracyjny należący do sztukaterii wnętrza. Kiedy umieszcza się ją nad mniejszym lub większym oknem wnętrze staje się bardziej przytulne i ciepłe, a także eleganckie i stonowane. Dzięki sztukaterii można bardzo efektownie zamaskować karnisz, tak aby został on wkomponowany w stylu, w którym utrzymano dane wnętrze. W sklepach dostępne jest wiele najróżniejszych rodzajów listew sztukateryjnych. Z powodzeniem można dobrać produkty, które idealnie wpasują się w styl w jakim utrzymane jest wnętrze. 

https://4wall.pl/103_listwy-przypodlogowe

Dlaczego warto zamontować listwy sztukateryjne?

Listwy sztukateryjne stają się coraz bardziej popularne. Maskowanie karnisza potrafi wprowadzić naprawdę dużą zmianę do każdego wnętrza. Montaż listew jest niezwykle prosty, dlatego nie ma żadnych obaw dotyczących jego montażu. Wszystko jest banalnie proste, nawet jeżeli ktoś kompletnie nie ma doświadczenia w dziedzinie remontów. 
W sklepach dostępne są najróżniejsze listwy, które świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Ciekawą alternatywą są listwy LED. Oświetlenie LED w różnych kolorach ciekawie dopełnia aranżację wnętrz. 

Montowanie listw sztukateryjnych do zabudowania karnisza

Jak wspomniano wcześniej montowanie listew służących do zamaskowania karnisza to bardzo proste zadanie. Listwa dostępna jest z bardzo wytrzymałego materiału, który jest odporny na wilgoć. Można je zamontować zarówno w domach prywatnych jak i w salach bankietowych, hotelach, restauracjach itd. Prezentują się one niezwykle atrakcyjnie i elegancko. 

https://4wall.pl/163_listwy-sufitowe

Czy można malować listwy sztukateryjne do zabudowy karnisza?

Przestrzeganie wszystkich zasad związanych z montażem karnisza pozwala na porządne zamontowanie go i uniknięcie błędów. Ostatnim etapem prac jest malowanie. Można je rozpocząć tylko jeżeli ma się pewność, że sztukateria jest odpowiednio przymocowana, a klej wyschnął. Trzeba też dokładnie zamaskować wszystkie styki i zamaskować ewentualne szczeliny. Po wyszlifowaniu możliwe jest rozpoczęcie malowania. Jednak bardzo ważny jest wybór odpowiedniej farby. Niektóre produkty zawierają w swoim składzie substancje, które mogą uszkodzić powierzchnie sztukaterii. Najlepszym rozwiązaniem są preparaty, które można rozpuścić w wodzie. 

Listy sztukateryjne do zabudowy karnisza - podsumowanie

Dla wielu osób zwykły karnisz nie jest zbyt atrakcyjny wizualnie. Dlatego listwy sztukateryjne do zamontowania to świetny pomysł! Takie produkty są też bardzo wytrzymałe. Z pewnością przez wiele lat będą się prezentowały tak samo atrakcyjnie i elegancko. Można je zastosować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Wysoka i niska temperatura oraz niekorzystne warunki atmosferyczne nie są jej straszne. Dodatkową zaletą jest różnorodność wielkości, wzorów, kolorów i dekoracji. Każdy można znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla siebie. Jak wspomniano wcześniej ciekawym produktem są listwy zawierające oświetlenie LED. Dodadzą one każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i będą ciekawą dekoracją. 
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku