Szum drzew, wspaniałe kolory i zapachy – las oddziałuje na wszystkie nasze zmysły, dzięki czemu pozwala nam się zrelaksować i wyciszyć. Niestety, na co dzień często nie mamy możliwości, by wyjechać na spotkanie z dziką przyrodą. Na szczęście są sposoby na to, by wprowadzić niesamowity, leśny nastrój do naszego domu. Fototapety z jeleniami, drewniane meble i rośliny pozwolą nam przygotować niezwykłą aranżację we wnętrzu naszego mieszkania inspirowaną dziką przyrodą. Oto kilka propozycji na to, jak oddać w pomieszczeniu niesamowity nastrój z motywem leśnym.

Fototapety z leśną przyrodą 

Fototapeta przedstawiająca przyrodę z pewnością pozwoli nam wprowadzić ulubione kolory do wnętrza. Możemy postawić na bujną zieleń, która z powodzeniem ożywi pomieszczenie lub dekoracje w stonowanych barwach, które wniosą niesamowity, nieco tajemniczy klimat. Każdy z tych wzorów świetnie się sprawdzi zarówno w salonie, przedpokoju, jak i sypialni. Fototapeta z jeleniem ukazanym w zimowej scenerii wprowadzi wyciszający i relaksujący klimat do pomieszczeń. W kolekcji https://www.bimago.pl/fototapety/zwierzeta/jelenie.html można znaleźć te i inne wzory z tym wspaniałym zwierzęciem.
 
Nastrojowy, brzozowy las lub leśna ścieżka tonąca w zieleni to fototapety dedykowane do przedpokoju, korytarza lub holu. Taka dekoracja ożywi wnętrze wspaniałymi kolorami, a panoramiczny wzór pozwoli nam optycznie powiększyć pomieszczenie.
 
W większych, reprezentacyjnych pokojach można zdecydować się na fototapetę w naprawdę wielkim formacie. Las pogrążony we mgle lub leśna polana we barwach zieleni sprawi, że zaprosimy kawałek natury do swojego domu. Duże fototapety na całą ścianę - dekoracje, które odmienią Twoje wnętrze staną się wiodącym akcentem dekoracyjnym w pomieszczeniu, do którego będzie można dobrać pozostałe meble i sprzęty. Jeśli zależy nam na byciu bliżej natury, to warto zdecydować się na drewniane lub wyplatane meble. Kolory pomieszczenia powinny być utrzymane w brązach i ciemnych zieleniach, dzięki czemu zyskamy spójną aranżację inspirowaną lokalną przyrodą.

Plakaty i drobne akcenty dekoracyjne 

Jeśli szukamy subtelniejszych dekoracji z motywem lasu do domu, to plakaty i obrazy będą się świetnie do tego nadawać. Warto zdecydować się na plakaty z jeleniami (znajdziesz je tutaj: https://www.bimago.pl/plakaty/zwierzeta/jelenie.html) lub też z leśnymi krajobrazami. Dzika przyroda na dekoracjach ściennych z pewnością pozwoli wprowadzić ciekawy klimat do naszego mieszkania. Aranżacje inspirowane przyrodą warto wzbogacić naturalną roślinnością w formie kwietników lub wiszących kwiatów. Żywa zieleń świetnie będzie wyglądać na tle takich dekoracji ściennych.
  
Naturalna prostota we wnętrzach i roślinne akcenty na fototapetach, plakatach i innych dekoracjach pozwolą na stworzenie relaksującego i wyciszającego klimatu w pomieszczeniu. Taka aranżacja wnętrza sprawi, że cała rodzina z przyjemnością będzie w nim spędzała czas i odpoczywała po ciężkim dniu w pracy i szkole.
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

dekoracja wnętrz

Wersja do druku