Zdrowe, piękne i białe zęby są zasługą odpowiedniej pielęgnacji. Coraz więcej osób wymienia swe stare szczoteczki do zębów, na soniczne. Czy rzeczywiście są one lepsze zarówno od tych klasycznych, jak i elektrycznych? Na czym właściwie polega ich działanie? 
Nie ma chyba nic wspanialszego niż piękny uśmiech. To właśnie dzięki niemu sprawiamy wrażenie miłych i sympatycznych. To właśnie ten ruch mimiczny może stanowić podziękowanie, powitanie, pożegnanie. Często z powodzeniem zastąpi inne słowa. Pamiętajmy jednak, że aby móc cieszyć się olśniewającym i zdrowym uśmiechem, musimy odpowiednio dbać o nasze zęby. Codzienna pielęgnacja jest niezwykle ważne i pozwoli nam zachować uśmiech w doskonałym stanie, a także sprawi, że nie będziemy musieli nieustannie odwiedzać stomatologa. Już od dawna jednak wiadomo, że zwykłe szczoteczki nie radzą sobie zbyt dobrze z czyszczeniem naszych zębów. Na szczęście na rynku pojawiła się nowość, czyli szczoteczka soniczna, zapewniająca zupełnie inny efekt i działanie. 

Szczoteczka soniczna a elektryczna — czym się różnią?

Szczoteczka soniczna to urządzenie, którego działanie zupełnie różni się zarówno od zwykłych szczoteczek, jak i tych elektrycznych. Niestety wciąż są one mylone. Warto więc wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma technologiami. Szczoteczki elektryczne z pewnością są wszystkim znane. Są dostępne na rynku od wielu lat. Okrągła główka w tym przypadku wykonuje ruch obrotowy, w dwóch kierunkach. Szczoteczka soniczna natomiast umożliwia mycie zębów w zupełnie inny sposób. Działa nie tylko wymiatająco, ale i pulsacyjnie. Jej mechanizm opiera się na mikrodrganiach, które umożliwiają nie tylko czyszczenie osadu i zabrudzeń znajdujących się na zębach, ale i pomiędzy nimi. 

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać? 

Warto zainwestować w zakup szczoteczki, która zapewni doskonałe działanie. Bez wątpienia jednymi z takich są soniczne szczoteczki Oclean. Są nie tylko niezwykle wygodne w użytkowaniu, ale i dysponują wieloma programami mycia. Dzięki temu możemy dopasować rodzaj drgań bezpośredni do naszych potrzeb. Szczoteczki dostępne są na stronie Oclean.pl.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną? 

Mycie zębów szczoteczką soniczną jest niezwykle proste. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku technika jest niezwykle istotna i ma bardzo duży wpływ na efektywność mycia. Pierwszy krok to nałożenie pasty oraz włożenie szczoteczki do ust. Dopiero wtedy możemy ją włączyć. Teraz wystarczy już tylko dokładnie wyszczotkować ząb po zębie. Robimy to poprzez ruch wymiatający, z góry na dół. 
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

oprogramowanie księgowe
stomatolog
szczoteczka do zeb?w

Wersja do druku