Ręcznik plażowy musi być odpowiedniej wielkości i dobrze chłonąć wodę, a także pełnić funkcję koca. Jak wybrać odpowiedni model? Kilka praktycznych wskazówek znajdziesz poniżej. Ręczniki na basen i plażę to jedne z najważniejszych akcesoriów wykorzystywanych podczas lata.

Ręczniki plażowe

Ręcznik plażowy przyda się głównie na plaży oraz na basenie, ale także w parku podczas pikników. Weź pod uwagę m.in. gramaturę, wymiary, materiał i kolor lub wzór. Warto zainwestować w ręczniki plażowe, zamiast sięgać po zwykłe domowe modele – te sprawdzą się na co dzień jako ręczniki kąpielowe.

Wymiary ręcznika plażowego

Ręcznik plażowy musi być też wytrzymały, gdyż pod wpływem słonej wody, piasku i promieni słonecznych tkanina może się uszkodzić. Aby zapewniał komfort, warto określić jego wymiary – dobrym wyborem będzie 100x180 cm albo 135x200 cm. Można się nim swobodnie wytrzeć po kąpieli w morzu czy basenie, a także świetnie zastąpi koc plażowy. Ręcznik plażowy jest wielofunkcyjny, dlatego należy wybrać odpowiedni i wyjątkowo praktyczny model.

Materiał i gramatura

Materiał. Polecane są m.in. ręczniki bawełniane – przyjemne w dotyku, wytrzymałe i można je prać w wyższej temperaturze. Wyższą jakość zapewni bawełna egipska, którą wyróżniają długie włókna. To jeden z najszlachetniejszych materiałów. Warto rozważyć także ręczniki plażowe z mikrofibry oraz z dodatkiem włókna bambusowego.

Gramatura. Im wyższa wartość, tym więcej splotów, co oznacza, że ręcznik dobrze chłonie wodę, ale jest też ciężki i długo schnie. Optymalnym wyborem będzie średnia gramatura – polecamy ręczniki plażowe i gramaturze 450-500 g/m2. Szybko wyschnie na słońcu i będzie mógł długo służyć.

Ręczniki o modnym designie

Nie bez znaczenia jest też design ręcznika, gdyż moda plażowa zmienia się co sezon. Wybierając ręczniki kąpielowe, zwykle są one gładkie i pasujące do wystroju łazienki, ale w przypadku plażowych modeli można dać ponieść się fantazji. Tego lata modne będą motywy florystyczne – np. liście palmowe, zwierzęce – m.in. flamingi, a także pastelowe i neonowe odcienie.

Postaw na bogactwo kolorów i wzorów – królują soczyste owoce, słodkości – jak wafle czy muffiny, kwiaty w skali makro i inne motywy pełne fantazji. Warto inspirować się trendami – orientalne ornamenty, melony, arbuzy lub ananasy, a może dżungla? Zawsze modne są też klasyczne wzory geometryczne oraz ręczniki plażowe w jednolitym kolorze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Stroje kąpielowe jednoczęściowe

Wersja do druku