Nadwaga to problem, który dotyczy szerokiego grona społeczeństwa. Według szacunków, nawet połowa ludzi na świecie boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Co gorsze, ilość osób z nadwagą i otyłością stale wzrasta.


Jak schudnąć?

 

Na początku warto sobie uświadomić, że proces odchudzania nie jest łatwy. To wymagające wyzwanie, którego skuteczna realizacja jest bardzo trudna. Nie mniej jednak, bardzo wiele osób może pochwalić się metamorfozą, która wynosi nawet kilkadziesiąt kilogramów. Zatem, dlaczego akurat Tobie miałoby się to nie udać?

 

Poznaj trzy elementy, które zaprowadzą Cię do wymarzonej sylwetki.

 

Odżywianie, czyli zmień swoje nawyki

 

Jeśli za postępującą nadwagą nie stoi żadna choroba, to zapewne przyczynia się do tego to, co jesz. Złe nawyki żywieniowe są bowiem najczęstszą przyczyną otyłości. Co w takim razie powinnaś jeść, a czego należałoby unikać?

 

Twoja dieta musi być zbilansowana. Oznacza to, że liczba konkretnych wartości odżywczych musi być proporcjonalna do generowanego zapotrzebowania i podejmowanej aktywności fizycznej.

 

Ruch, czyli aktywność fizyczna

 

Automatyzacja życia sprawia, że nasze ciało coraz rzadziej wprawiane jest w ruch. To może nieść za sobą naprawdę poważne konsekwencje zdrowotny i powodować nie tylko nadwagę. Wszakże, aktywność fizyczna jest niezwykle istotna dla zachowania dobrej kondycji naszego organizmu i narządów wewnętrznych. Tu są ciekawe przykłady ćwiczeń na brzuch - https://odchudzona.pl/najlepsze-cwiczenia-na-brzuch/

 

Doskonałym pomysłem na trening odchudzającym są najprostsze formy aktywności: bieganie, jazda na rowerze oraz pływanie. To właśnie te ćwiczenia tlenowe pozwolą najszybciej rozstać się z tkanką tłuszczową.

 

Suplementy i ich rola

 

Choć trudno spodziewać się efektów o których zazwyczaj mówią producenci, to suplementy są naprawdę ważnym elementem odchudzania. Poza funkcjami wspomagającymi pełnią rolę oczyszczającą (detoks) i motywacyjną.

 

Wybierając konkretne produkty wspomagające należy kierować się przede wszystkim opiniami i recenzjami innych użytkowników.

 

Jeśli podejdziesz do odchudzania z odpowiednią determinacją i włączysz te elementy w swoje życie, to z całą pewnością osiągniesz sukces. Powodzenia!

 

Mity dotyczące odchudzania: to musisz wiedzieć!

 

Odchudzanie to temat, któremu poświęca się coraz więcej miejsca. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak nadwaga to problem, który cały czas postępuje. Szacuje się, że na przestrzeni ostatnich trzech dekad, ilość osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w organizmie wzrosła dwukrotnie. Co więcej, niemal 3 miliony osób umiera z powodu otyłości każdego roku. Jak widać – problem ten jest naprawdę poważny.

 

Niestety, wokół odchudzania krąży wiele nieprawdziwych informacji, które uniemożliwiają schudnięcie. Dzisiaj pragniemy przedstawić najważniejsze mity dotyczące odchudzania.

 

Mit numer 1: Tuczące ziemniaki

Ziemniaki to produkty, które powszechnie uważane są za tuczące. W rzeczywistości warzywo te jest jak każde inne i można je stosować w diecie. Taka opinia bierze się z faktu, iż ziemniaki bardzo często podawane są z rozmaitymi, wysokokalorycznymi dodatkami.

 

Mit numer 2: Nieszkodliwe produkty "light"

Chwyt producentów wszelkich wysokokalorycznych produktów. "Light" w tym przypadku może oznaczać ograniczenie cukru, ale wartość kaloryczna pozostaje ta sama. Wynika to z faktu, iż za wspomniany składnik trzeba wstawić alternatywny, by utrzymać dany smak.

 

Mit numer 3: Kolacja o godzinie 18.00

Ostatni posiłek możemy zjeść i o godzinie 23.00, pod warunkiem, że będzie to na 2-3 godziny przed snem. Porę kolacji należy ustalić w oparciu o godzinę zasypiania, a nie sztywno wierzyć w wątpliwą wiedzę przekazywaną przez nieznanych autorów. Warto również pamiętać, by ostatni posiłek był wolny od węglowodanów.

 

Mit numer 4: Diety głodówkowe są najskuteczniejsze

Diety głodówkowe – owszem są skuteczne, ale także niebezpieczne. Poza tym, są praktyczną gwarancją na efekt jojo. Nie dość, że osłabiamy organizm i powodujemy odwodnienie to na dodatek efekty są nietrwałe – waga wraca do pierwotnej, a nawet większej wartości.

 

Mit numer 5: Brak ograniczeń w spożywaniu owoców i warzyw

Owoce i warzywa są źródłem wielu witamin i minerałów. Powszechnie uważa się je za zdrowe i w zasadzie tak jest. Nie oznacza to jednak, że można je jeśc do woli. Wszak, są one źródłem cukru, który jest niezwykle tuczącym składnikiem.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pieczone ziemniaki fit kalorie
Ćwiczenia w trakcie pandemii

Wersja do druku