Lustra mogą być funkcjonalne, użyteczne, a jednocześnie tworzyć wyjątkowy klimat w Twoim wnętrzu. Jak wybrać lustra w zależności od przeznaczenia? Przeczytaj i dowiedz się najważniejszych informacji!


1.      Lustra – czy takie samo do każdego pomieszczenia?

2.      Lustra stojące czy wiszące?

3.      Lustro do makijażu – najważniejsze uwagi

Lustra – czy takie samo do każdego pomieszczenia?

Prawdopodobnie skoro pojawiło się takie pytanie, oznacza to, że nie. Masz rację myśląc, że w zależności od pomieszczenia należy zdecydować się na inne lustro. Jeśli szukasz aktualnie jakiegoś, zajrzyj na lustra na Homebook.pl i wybierz swoje wymarzone. Lustro łazienkowe zdecydowanie będzie różnić się od lustra dekoracyjnego wykorzystanego w salonie. Z kolei lustro do sypialni wygląda nieco inaczej niż lustro do salonu. Czym więc różnią się między sobą, że wybierając lustro musisz najpierw zastanowić się, w jakim pomieszczeniu zostanie ono umieszczone? Lustro łazienkowe powinno być jak najbardziej praktyczne. Służy ono do codziennego przeglądania się po kąpieli, podczas golenia się czy robienia makijażu. Choć lustro do makijażu możesz mieć także, jak większość kobiet, dodatkowe. Lustro łazienkowe powinno umożliwiać szybkie wyczyszczenie oraz nie osadzanie się nadmiernie pary wodnej. Dlatego tez najlepiej sprawdzi się lustro wbudowane w ścianę, wieszane bez ramy lub też wieszane, ale z cienką ramą. Z kolei lustro do przedpokoju czy lustro do salonu ma bardziej charakter lustra dekoracyjnego i praktycznego zarazem. Lustro do salonu pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia i nadanie mu elegancji. Z kolei lustro do przedpokoju powinno być stosunkowo duże oraz umożliwiać zobaczenie całej sylwetki. Jak sprawa się ma w przypadku, gdy chcesz wybrać lustro do sypialni? Jak zapewne się domyślasz- zależy jaką funkcję będzie pełnić lustro. Jeśli ma służyć podczas wybierania ubrań do wyjścia – lepiej jeśli postawisz na lustro stojące. Jeśli natomiast ma to być lustro do makijażu przy toaletce, możesz zainwestować w mniejsze stojące lub wiszące lustro.

Lustra stojące czy wiszące?

Jak widzisz, wszystko zależy od pomieszczenia i funkcji, jaką ma pełnić lustro. W przypadku, gdy kupujesz lustro łazienkowe lepiej, jeżeli zdecydujesz się na wiszące lustra. Niektóre z nich posiadają także specjalne lustro do makijażu, które pozwoli Ci zobaczyć się dokładnie oraz w przybliżeniu podczas tworzenia precyzyjnego makijażu czy fryzury. Podobnie polecam lustra dekoracyjne wiszące zarówno do pokoju dziennego, jak również przedpokoju. Lustro do salonu powinno przestrzeni Twojemu wnętrzu. Dlatego też lustra stojące się nie sprawdzą. Jeśli chodzi o lustro do przedpokoju lub lustro do sypialni – tutaj panuje pełna dowolność! Pamiętaj tylko, aby odpowiednio dobrać lustra dekoracyjne. Dzięki temu całe wnętrze będzie wyglądać spójnie oraz ciekawie, a Tobie będzie się przyjemnie w nim spędzać czas.

Lustro do makijażu – najważniejsze uwagi

Lustro do makijażu może mieć kilka form. Jedna z nich to wbudowane powiększające elementy w lustro łazienkowe. Możesz także spotkać lustro łazienkowe z wysuwanym, mniejszym lusterkiem. Specjalne mocowanie ułatwi szybkie oraz sprawne korzystanie z niego. Jeśli natomiast stawiasz na lustra dekoracyjne, które szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku toaletek w sypialni, nie bój się poszaleć! Lustro do makijażu z podświetlanymi lampkami? Ciekawy kształt lub forma? Czego tylko dusza zapragnie! Zwróć tylko uwagę, aby lustro do makijażu posiadało także kilkukrotne przybliżenie. Zdecydowanie ułatwi Ci to korzystanie z niego.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

lustro

Wersja do druku