Zabiegi mezoterapii igłowej to jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wykonują go zarówno kobiety jak i mężczyźni, ponieważ wspaniale nawilża przesuszoną skórę, dogłębnie ją regeneruje, usuwa niechciane zmarszczki mimiczne a także sprawia, że skóra jest napięta i niesamowicie przyjemna w dotyku.

Mezoterapia mikroigłowa często stosowana jest w gabinetach kosmetycznych i salonach spa, jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Wiadomo przecież, że żaden krem czy inny kosmetyk nie jest w stanie dotrzeć tak głęboko, jak zastosowana w tym przypadku iniekcja podskórna ze specjalnie przygotowanym preparatem bogatym w witaminy i składniki aktywne.

Mezoterapia mikroigłowa jak często ją wykonywać?

Zacznijmy od tego, że mezoterapia mikroigłowa polega na tworzeniu mikrouszkodzeń skóry, które zmuszają ją do dogłębnej regeneracji i stymulują procesy naprawcze. Podczas całej terapii zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny w skórze, które są odpowiedzialne za jej gęstość i jędrność. Przeważnie mezoterapię stosuje na okolice całej twarzy, szyi oraz dekoltu, ale można ją wykonywać też na pozostałe partie ciała.

Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest niewielkie zaczerwienienie skóry, mogą pojawić się na niej też drobne pęcherzyki. Warto wtedy szczególnie zadbać o skórę i nie stosować drażniących jej kosmetyków. Skóra musi sama zacząć się regenerować.

Urządzenia do mezoterapii mikroigłowej podczas nakłuć wprowadzają w skórę niezbędne składniki aktywne, do których zalicza się:

 • kwas hialuronowy
 • aminokwasy
 • witaminy
 • peptydy
 • komórki macierzyste

Przed wykonaniem mezoterapii mikroigłowej kosmetolog dokładnie ogląda skórę i ocenia ile zabiegów jest niezbędnych dla uzyskania optymalnych rezultatów.  Zwykle, najlepsze efekty mezoterapii widać po ok. 6 wizytach w salonie w odstępach, co 10-14 dni. Oczywiście kosmetolog może zwiększyć ilość zabiegów w serii jeżeli uzna, że obecny stan skóry tego wymaga. Po zakończonej serii warto wykonywać tzw. zabiegi przypominające raz na 3-4 miesiące.

Etapy zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Na samym początku kosmetolog dezynfekuje skórę i nakłada na nią specjalne znieczulenie w postaci kremu. Po ok. 40 minutach od nałożenia preparatu, skóra jest gotowa do przeprowadzenia mezoterapii igłowej i rozpoczyna się cały zabieg. Na twarz nakładana jest lecznicza ampułka z indywidualnie dostosowanym preparatem, a następnie przy pomocy specjalnego urządzenia do mikronakłuwania zostaje ona wprowadzona w głąb skóry. 

Ważne jest to, żeby prowadzić urządzenie równomiernie po całej skórze, tak żeby cały zabieg oraz zastosowany preparat dał jak najlepsze rezultaty. Na koniec specjalista nakłada maskę, która ma na celu złagodzenie kontrolowanego stanu zapalnego.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty

Czego tak naprawdę można spodziewać się po zakończonej terapii z wykorzystaniem mezoterapii igłowej? Przede wszystkim odpowiednio przeprowadzone terapia pozwala na:

 1. ujędrnienie skóry
 2. redukcję blizn oraz rozstępów
 3. poprawienie owalu twarzy
 4. napięcie zwiotczałej skóry szyi
 5. maksymalne nawilżenie i dotlenienie skóry
 6. rozjaśnienie przebarwień
 7. zmniejszenie porów
 8. redukcję trądziku
 9. redukcję zmarszczek
 10. widoczny efekt liftingu

Ogromną przewagą mezoterapii igłowej nad innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej jest to, że efekty widać niemal od razu i utrzymują się one przez długi okres czasu. Dodatkowo nie jest to zabieg inwazyjny, który wymaga kilku tygodni rekonwalescencji. Bezpośrednio po terapii można wrócić do codziennych obowiązków.

W salonie Saray Beauty & Spa pracujemy na najlepszych preparatach do mezoterapii mikroigłowej. Zależy nam na tym, żeby każdy klient, który zdecyduje się na ten zabieg, uzyskał jak najlepsze rezultaty w maksymalnie krótkim czasie. 

Jesteśmy pewni, że wykonanie serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej w naszym spa, pozwoli na znaczną poprawę kondycji Twojej skóry oraz przyczyni się do jej wyraźnie młodszego wyglądu! Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego lub innego zabiegu z naszej oferty, to najlepiej skontaktuj się z nami osobiście i przyjdź na bezpłatną konsultację. Serdecznie zapraszamy!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku