Pierwsza Komunia Święta to niezwykła uroczystość o religijnym, ale też rodzinnym charakterze. Towarzyszy jej spotkanie w gronie najbliższych oraz różnego rodzaju upominki dla dziecka. Coraz częściej alternatywą dla przesadnie kosztownych prezentów są upominki symboliczne, które opierają się przemijającym trendom, a przez to są świetną pamiątką na całe życie.


Album komunijny z dedykacją – piękna pamiątka Komunii Świętej dla każdego dziecka

Jednym z upominków, które doskonale sprawdzą się na okazję Pierwszej Komunii Świętej, jest właśnie album na zdjęcia. Najlepszym wyborem będzie typowy album komunijny – w białej oprawie, o eleganckim designie, który został ozdobiony elementami nawiązującymi do sakramentu Komunii Świętej.

Album komunijny z dedykacją to świetna pamiątka Komunii zarówno dlatego, że pomieści najlepsze fotografie z tej uroczystości, ale też ze względu na fakt, że jest to prezent z personalizacją. Dedykacja może zostać zamieszczona na eleganckiej plakietce i przyklejona do oprawy na zewnątrz albo wewnątrz albumu – oczywiście w zależności od wybranego modelu.

Albumy komunijne to świetny wybór zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Są one dostępne w wielu wariantach – na okładce może znajdować się płaskorzeźba przedstawiająca dziewczynkę podczas sakramentu albo chłopca lub inne elementy ozdobne i o religijnym charakterze.

Obrazki, ramki na zdjęcia i inne prezenty na Komunię, które nie kosztują wiele

Poszukując pomysłu na prezent z okazji Komunii Świętej, naprawdę warto podejść do tego tematu rozsądnie i zamiast drogiej elektroniki, która po kilku miesiącach znudzi się dziecku, kupić coś ponadczasowego.

Jednym z prezentów, które będą idealną pamiątką Komunii, jest ramka na zdjęcie albo posrebrzany obrazek z indywidualnym grawerem. Sięgnąć można również po Biblię dla dzieci albo po skromną biżuterię. Możliwości jest bardzo wiele, a prezent na tę okazję może być piękny, pamiątkowy, a przy tym niezbyt kosztowny.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku