Dermatolog to lekarz, który zajmuje się dbaniem o zdrowie skóry. Pojawiła się specjalizacja, jaką jest dermatolog estetyczny. Zadaniem lekarza jest zatem dbanie o zapobieganie starzeniu skóry poprzez planowanie i wykonywanie różnego rodzaju zabiegów. Jednym z częstych problemów są występujące na skórze przebarwienia, które często są uważane za nieestetyczne. Wielu pacjentów marzy o usunięciu przebarwień, które są mocno widoczne. Warto przyjrzeć się sposobom usuwania przebarwień.

Czym są przebarwienia i skąd się biorą?

Przebarwienia to nic innego jak ciemniejsze plamki na skórze. Są one efektem nieprawidłowego działania melanocytów, czyli komórek wytwarzających barwnik skóry. Na ludzkiej skórze występują miejsca nadmiernego gromadzenia takich komórek lub niektóre komórki są zbyt aktywne. W takiej sytuacji mamy do czynienia z wystąpieniem przebarwień. Przebarwienia występują zazwyczaj w miejscach wystawionych na działanie promieni słonecznych. Przyczynami wystąpienia przebarwień są również stan zapalny skóry, stosowanie niektórych leków oraz zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Współczesna medycyna opracowała zabiegi, które pozwolą zmniejszyć lub usunąć przebarwienia skóry. Dermatolog Warszawa to pewność najlepszych efektów i bezpieczeństwa zabiegów.

Zabieg złuszczenia chemicznego

Jednym z możliwych rozwiązań jest peeling chemiczny. Lekarz dobiera wówczas odpowiednie stężenie substancji. Działanie peelingu to przede wszystkim złuszczanie naskórka i rozświetlenie skóry. W zależności od głębokości przebarwień można wykonać jeden zabieg lub całą serię w odpowiednich odstępach czasu. Po zabiegach dochodzi do regeneracji skóry, która pozbywa się starych komórek i zastępuje je nowymi. Wyróżnia się trzy rodzaje peelingów: głębokie, średnio-głębokie i powierzchowne. Rodzaj zabiegu i stężenie kwasu jest wybierane na podstawie oględzin skóry pacjenta. Zazwyczaj stosuje się mieszankę kwasu glikolowego, retinowego i witaminy C.

Zabiegi z użyciem lasera

Innowacyjny laser Cutera Excel V pozwoli usunąć różnorodne zmiany skórne występujące w postaci przebarwień lub rozszerzonych naczynek. Podczas zabiegu dla zwiększenia komfortu pacjenta można wykorzystać znieczulenie miejscowe w postaci sprayu lub kremu. Wskazaniem do zabiegu są różnorodne zmiany barwnikowe skóry. Laser posiada głowicę chłodzącą, która dodatkowo zadba o komfort pacjenta. Przez kilka godzin po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry. Wszelkie skutki uboczne znikają jednak w 24 godziny. Lekarz przed zabiegiem sprawdzi oczywiście stan zdrowia pacjenta i na jego podstawie zadecyduje o kwalifikacji do zabiegu. Do efektów zaliczymy znaczne zmniejszenie lub likwidację zmian barwnikowych i plam słonecznych.

Wykorzystanie kwasów owocowych

Kwasy owocowe do zabiegów dermatologii estetycznej uzyskuje się z mleka, trzciny cukrowej i owoców. Substancje te mają duży wpływ na zachowanie zdrowej skóry i jej wygląd. Najczęściej stosowane kwasy to kwas cytrynowy, mlekowy i glikolowy. Ich działanie polega na stymulowaniu odnowy skóry i budowy nowych włókien. Lekarz dobiera stężenie kwasu na podstawie rozległości i głębokości zmian. Każdy zabieg jest oczywiście poprzedzony wizytą lekarską i wykonaniem podstawowych badań.
W gabinecie Dermatolog Katarzyny Osipowicz pacjent może poddać się również innym zabiegom dermatologii estetycznej. Lekarz dobierze zabieg i jego siłę w zależności od ilości zmian i oczekiwanego efektu. Wszelkie zabiegi są całkowicie bezpieczne, a pacjent poczuje się bezpiecznie dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu Dr Osipowicz.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Zabiegi poprawiające urodę

Wersja do druku