W Twoim życiu pojawił się jakiś kryzys? Od dłuższego czasu nie możesz uporać się z problemami? Dobry psychoterapeuta pomoże Ci poradzić sobie z Twoimi niepokojami.1.      Psychoterapeuta i psycholog- czy te pojęcia są tożsame?
2.      Psychoterapia- co to takiego?
3.      Jaki powinien być dobry psychoterapeuta?

Psychoterapeuta i psycholog- czy te pojęcia są tożsame?

Psycholog to absolwent studiów psychologicznych, który w trakcie studiowania odbył obowiązkowe praktyki. Psycholog to osoba, która otrzymała dyplom magisterski z psychologii. Psychoterapeuta natomiast to osoba, która ma wykształcenie wyższe (niekoniecznie psychologiczne) oraz ukończyła szkołę psychoterapeutyczną. W trakcie trwania szkoły psychoterapeutycznej ponadto prowadziła konsultacje z Klientami. Bardzo często kursy psychoterapeutyczne, trwające od 2 do 4 lat, kończą psychologowie oraz psychiatrzy. Psycholog oraz psychoterapeuta różnią się od siebie zakresem obowiązków oraz kompetencjami. Kontakt do dobrych psychologów i psychoterapeutów znajdziesz tutaj: https://klinika-lmc.pl/

Psychoterapia- co to takiego?

Psychoterapia jest to proces, który ma na celu zredukowanie/ zmniejszenie cierpienia Klienta, poprawę jego samopoczucia, a także funkcjonowania w społeczeństwie. W zależności od nurtu, w jakim działa psychoterapeuta oraz zakresu zgłaszanych problemów, psychoterapia może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Często jednak zdarza się, że wystarcza jedynie kilka spotkań z psychologiem, aby poukładać myśli w głowie. Najpopularniejsze nurty, w jakich pracują terapeuci to:

· poznawczo-behawioralny;
· psychodynamiczny;
· humanistyczny;
·integracyjny.

Jaki powinien być dobry psychoterapeuta?

Dobry psychoterapeuta przede wszystkim powinien być empatyczny i nieoceniający. Tak naprawdę tylko w ten sposób można uporać się z demonami przeszłości oraz lękami przyszłości. Dobry psychoterapeuta to także osoba, która rozumie potrzeby Klientów, umie się w nie wsłuchać i daje przestrzeń, w której jest miejsce na chwilę refleksji oraz wyciągnięcie wniosków. Psychoterapeuta powinien ponadto pozwalać na samodzielność Klienta w podejmowaniu decyzji. Umożliwi to Klientowi poznanie siebie, a także radzenie sobie w sytuacjach, kiedy psychoterapeuty nie będzie obok. Klinika LMC to miejsce, w którym tacy właśnie specjaliści będą w stanie Ci pomóc

Jeśli przechodzisz kryzys życiowy, cierpisz z powodu zaburzeń, nie radzisz sobie ze stratą lub czujesz, że potrzebujesz wsparcia, nie wahaj się i skorzystaj z porad i doświadczenia, jakie oferują psycholog i psychoterapeuta.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Psycholog Katowice

Wersja do druku