Częstochowa słynie głównie z zespołu klasztornego zakonu paulinów, który znajduje się na Jasnej Górze. Tymczasem miasto to może zaoferować znacznie więcej niż tylko zabytkowe obiekty sakralne. A mianowicie, dzięki bogatej infrastrukturze warto tutaj chociażby zorganizować imprezę okolicznościową. W Częstochowie mamy wiele ciekawych miejsc, które z pewnością zachwycą naszych gości, a także świetne hotele, w których będziemy mogli zorganizować przyjęcie rodzinne czy też imprezę biznesową. Z pewnością jednym z najciekawszych tego typu obiektów jest hotel Arche.


Nie tylko imprezy okolicznościowe w Częstochowie 

W Częstochowie jest wiele ciekawych miejsce, które z pewnością stanowią niemałą atrakcję zarówno dla turystów odwiedzających to miasto, jak i samych mieszkańców. Warto tutaj wspomnieć chociażby o Muzeum Produkcji Zapałek. To najciekawsze częstochowskie muzeum mieści się w zabytkowej fabryce zapałek, która powstała w 1882 roku i była tym samym pierwszą fabryką zapałek działającą na ziemiach polskich. W muzeum tym możemy podziwiać m.in. sprawną zabytkową linię technologiczną – bowiem fabryka cały czas produkuje zapałki, jak również stałą ekspozycję rozmieszczoną w dwóch salach wystawowych. Co ciekawe, jest to jedyne muzeum w Europie produkujące zapałki. Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie należy do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. 

Będąc w Częstochowie warto również wstąpić do Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, które mieści się w parku im. Stanisława Staszica, a także do Parku Miniatur Sakralnych „Złota Góra”. Niezwykle okazale prezentuje się klasycystyczny ratusz wybudowany w 1826 r. tuż po połączeniu Starej i Nowej Częstochowy, i który usytuowany jest przy Placu Biegańskiego. Obecnie jest tam Muzeum Częstochowy.  

W Częstochowie zachowało się też całkiem sporo zabytkowych kamienic. Z pewnością do najładniejszych należy zaliczyć Kamienicę Kupiecką na rogu ul. Kościuszki i I Alei, a także Dom Frankego na zbiegu ulic Wilsona i I Alei. Zresztą cała Ulica 7 Kamienic jest warta uwagi – wzdłuż niej znajdują się malutkie kamieniczki.   

A zatem Częstochowa jest niezwykle interesującym miejscem, w którym warto kulturalnie spędzić czas, a także zorganizować udaną imprezę okolicznościową. Taką możliwość dostarcza nam doskonała infrastruktura miasta, w tym wysokiej klasy hotele, a jednym z nich z pewnością jest Hotel Arche.    

Arche - hotel w Częstochowie z klasą 

Imprezy okolicznościowe w Częstochowie warto zorganizować właśnie w hotelu Arche. Sprzyjają temu nie tylko eleganckie wnętrza, urządzone z uwzględnieniem nowoczesnych trendów, ale też doskonała lokalizacja – hotel znajduje się w spokojnej okolicy, jednak nadal w centrum miasta. Poza tym miejsce to słynie z wyśmienitej kuchni i profesjonalnej obsługi.  

Przyjęcia organizowane w Hotelu Arche przygotowywane są z niezwykłą dbałością o każdy detal, dzięki czemu wydarzeniom tym zawsze towarzyszy odpowiednia atmosfera. Co więcej, przestrzeń sali bankietowej pozwala na na duże możliwości aranżacyjne. Z pewnością dodatkowym atutem jest bezpośrednie wyjście do ogrodu - dzięki temu możliwe jest zaplanowanie przyjęć, które nie muszą ograniczać się jedynie do przestrzeni zamkniętych. 

Jeśli więc chcemy zorganizować spotkanie rodzinne, typu chrzciny, komunia czy wesele lub też wystawny bankiet, absolutnie warto skorzystać z oferty hotelu Arche w Częstochowie. Możliwości tego hotelu z pewnością stanowią konkurencję dla innych tego typu sal w Częstochowie, między innymi właśnie ze względu na wspominamy ogród i doskonałe zaplecze


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

?lub

Wersja do druku