Urządzając przestrzeń dla malucha, trzeba zainwestować w meble dziecięce, ale także praktyczne dodatki i akcesoria – np. kufry na zabawki dla dzieci, praktyczne skrzynie i kosze. Pomogą zachować porządek, ale też będą ozdobą każdego dziecięcego królestwa.

Miejsce do nauki i rozrywki

Pokój dla dziecka jest szczególną przestrzenią, która wymaga przemyślenia. Musisz zapewnić swojej pociesze zarówno kącik do rozrywki i zabaw, jak i do nauki. Poza tym maluch musi czuć się dobrze w swoim pokoju, czyli weź pod uwagę także jego gust i upodobania. To jego azyl i ulubione miejsce, dlatego tak ważny jest też design. Można jednak sprawić, że pokój będzie prezentował się atrakcyjnie, a także spełniał najważniejsze potrzeby dziecka. Jak go zatem wyposażyć, jakie meble dziecięce wybrać?

Jakie meble dziecięce wybrać, aby spełnić potrzeby malucha?

Niektóre meble stanowią podstawowe wyposażenie – jak łóżko, szafa czy praktyczne biurko – i nie może ich zabraknąć. Warto jednak starannie wybrać konkretne modele, aby były funkcjonalne i zapewniały maksimum komfortu. Poza tym trzeba dobrać też inne elementy, jak komodę, szafki czy praktyczne skrzynie. Pozwolą one zachować w pokoju porządek, ale też będą ozdobą. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać, że meble muszą być dostosowane do wieku dziecka i spełniać jego potrzeby.

Dodatkowe akcesoria, które na pewno się przydadzą

Kufry na zabawki dla dzieci. Aby utrzymać porządek, trzeba dobrać kilka dodatkowych akcesoriów, m.in. kufry, skrzynie, pojemniki czy pudełka kartonowe. Różne pojemniki służą do przechowywania różnych rzeczy – zabawek, puzzli, gier, maskotek itd. Do wyboru są różne kufry na zabawki dla dzieci – kolorowe, mniejsze, większe. Będą pełniły rolę ozdoby, a także pomogą nauczyć dziecko dbania o czystość i ład w pokoju.

Skrzynie na drobiazgi. W praktycznych skrzyniach można przechowywać różne akcesoria, m.in. koce, pledy, ale też rzadziej używane zabawki. Poza tym skrzynia może pełnić też rolę dodatkowego siedziska, jeśli maluch urządzi urodzinową zabawę dla innych dzieci. Warto dopasować skrzynię kolorystycznie do innych elementów wyposażenia – jak kufry na zabawki dla dzieci, pudełka kartonowe czy meble dziecięce.

Stojak na książki. W pokoju malucha sprawdzą się też inne drobiazgi – jak komoda, regały, pufy, pojemniki czy stojaki na książki. Dzięki niemu można utrzymać porządek w lekturach, a malucha nauczyć odkładania ich na miejsce. To ważny dodatek, bo wraz z wiekiem dziecka książek w pokoju zwykle przybywa.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Szafa na wymiar

Wersja do druku