Zmieniający się klimat sprawia, że w ciągu roku jest coraz więcej upalnych, słonecznych dni. Walka z nasłonecznieniem nie jest już chwilową potrzebą, lecz coraz częściej koniecznością niezbędną do prawidłowego funkcjonowania. Sposobem na skuteczną ochronę przed słońcem są rolety.

Rolety chroniące przed nasłonecznieniem

Osłona wnętrza przed słońcem jest szczególnie ważna, gdy w pomieszczeniu przybywa małe dziecko lub osoba obłożnie chora. Intensywne promienie słoneczne zakłócałby ich sen i wypoczynek. To jednak nie jedyne przypadki, w których konieczne jest ograniczenie światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia. Również w czasie pracy czy relaksu nadmiar słońca bywa uciążliwy. Skutecznym rozwiązaniem problemu mogą okazać się rolety. Bezinwazyjne rolety karnix.pl w kasecie są łatwe w montażu, a ponadto szybko i dokładnie przesłonią okno. Dzięki nim możliwe jest kontrolowanie napływu światła słonecznego. Oprócz wysokiej funkcjonalności rolety te cechują się wyjątkową estetyką, a dzięki szerokiej gamie dostępnych modeli, łatwo wybrać model odpowiedni do stylu wnętrza. Na dużych powierzchniach okiennych doskonale sprawdzą się rolety wolnowiszące. Mechanizm samoblokujący pozwala na przesłonięcie okna zależnie od potrzeb. Ten rodzaj odpowiedni jest wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości montażu rolety w kasecie. W pomieszczeniach, w których chcemy osłonić tylko dół albo też samą górę czy też jedynie środek okna, idealne będą rolety typu plisy. Umożliwiają one dostosowanie stopnia naświetlenia do swoich potrzeb. I chociaż nie zaciemniają pomieszczenia całkowicie, skutecznie zwiększają komfort mieszkańców.

Rolety zamiast zasłon

Coraz częściej rezygnujemy z zasłon, które nie należą już do popularnych trendów zdobienia okien. Z powodzeniem zastępują je obecnie rolety rzymskie. Bardzo popularne w krajach zachodnich, również u nas cieszą się coraz większym uznaniem. Stanowią nowoczesny i jednocześnie niezwykle elegancki sposób aranżacji okna, który ponadto doskonale osłania pomieszczenie przed nadmiarem słońca. Firany i zasłony można zastąpić również innowacyjnymi roletami dzień noc od karnix.pl. Wyróżniają się one bardzo atrakcyjnym wyglądem i niezwykłą wręcz funkcjonalnością. Ich przestrzenna forma w połączeniu z wysoką jakością materiałów i wykonania zadowoli wszystkich miłośników nowoczesnego designu. To połączenie rolet z żaluzjami skutecznie zaciemnia okno, jednak bez konieczności podnoszenia ich do góry. Można je natomiast zaciemniać i wtedy blokują światło całkowicie. Otwarte rozpraszają z kolei światło i zwiększają komfort mieszkańców.

Rolety do okien dachowych

W budownictwie jednorodzinnym często spotykane są okna dachowe. Ich zaciemnienie również jest możliwe. Pomieszczenia na poddaszu zazwyczaj szybciej się nagrzewają, dlatego możliwość ich zasłonięcia jest niezwykle istotna. Aby kontrolować poziom nasłonecznienia na poddaszu, warto zdecydować się na rolety dachowe lub plisy przeznaczone do okien dachowych. Rolety dachowe umożliwiają w prosty i szybki sposób regulację dopływu światła. Mogą być one całkowicie zaciemniające lub jedynie ograniczające ilość wpadającego światła. Nowatorskim sposobem osłonięcia okna dachowego są plisy. Chronią one przed słońcem i nagrzewaniem, a równocześnie odpowiednio zdobią okno. Innowacyjny mechanizm umożliwia przyleganie rolety do okna, zapewniając wyjątkowy, nowoczesny design.

Rolety to jedno z najtańszych najprostszych w montażu rozwiązań. Skutecznie chronią przed nadmiernymi promieniami słońca. Dzięki nim nawet w najbardziej upalne lato możemy cieszyć się w domu przyjemnym chłodem i zaciemnieniem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Firany do nowoczesnego wnętrza

Wersja do druku