Wybór stroju kąpielowego na wymarzone wakacje to niełatwe zadanie. Obecnie na rynku znaleźć można całą rzeszę modeli, rozwiązań, dodatków i aplikacji. W najbliższym sezonie królować będzie jednak kilka modeli, które dobrać można do określonego typu sylwetki. Warto bowiem pamiętać, że moda modą, ale w stroju kąpielowym przede wszystkim kobieta powinna czuć się komfortowo. 

 

  1.  Strój dwuczęściowy - trójkąty

  2. Neonowy strój kąpielowy ze spodenkami

  3. Strój kąpielowy z falbanką

Strój dwuczęściowy – trójkąty 

Dwuczęściowy strój kąpielowy nie wychodzi z mody od wielu lat, natomiast co roku pojawiają się pewne jego modyfikacje. Od kilku sezonów królują przede wszystkim trójkątne miseczki. Ten model sprawdza się właściwie przy każdym typie sylwetki. Z pewnym dystansem powinny do niego podchodzić kobiety z większym biustem. Znaleźć mogą one inne modele, które lepiej wyeksponują naturalne kształty i zapewnią odpowiednie wsparcie. Cienkie linki i delikatne wiązania charakterystyczne dla tego typu bikini sprawdzą się natomiast idealnie w przypadku nieco mniejszego biustu, który dodatkowo można optycznie powiększyć za pomocą stroju kąpielowego typu push up. Modne są przede wszystkim te wiązane na plecach lub na szyi. Strój kąpielowy push up niewątpliwie cieszy się ogromną popularnością w bardzo wielu swoich wersjach, także tych nieco bardziej zabudowanych.

Neonowy strój kąpielowy ze spodenkami

Neonowy strój kąpielowy to prawdziwy hit ostatniego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że również w nadchodzących miesiącach będzie on bardzo popularny. Strój kąpielowy w stylu retro sprawdza się zarówno na bardzo szczupłych sylwetkach, jak i w przypadku pań o nieco szerszych biodrach lub talii. Bardziej zabudowany model zapewni dobre wsparcie biustu, naturalnie go wyeksponuje, ale jednocześnie będzie pięknie się prezentował i przyciągał uwagę. Podkreśli naturalne krzywizny, co doda sylwetce lekkości i odbierze kilka dodatkowych centymetrów. Na stronie Lavel znaleźć można wiele ciekawych modeli, które można dopasować do każdego rodzaju sylwetki.

Strój kąpielowy z falbanką

Moda na lata 80. i 90. w kolekcjach plażowych jest ostatnio bardzo widoczna. Jej wyrazem jest między innymi bardzo popularnych strój kąpielowy z falbanką. Dwuczęściowe bikini uzupełnione delikatną falbanką na staniku, a czasem również na dolnej części kostiumu nadaje niezwykle ciekawego charakteru całej stylizacji. Świetnie podkreśla idealne kształty sylwetki. Nadaje jej lekkości, przy tym jednocześnie odwraca uwagę od ewentualnych mankamentów sylwetki.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Stroje kąpielowe jednoczęściowe

Wersja do druku