Współcześnie nie tylko panie korzystają z zabiegów poprawiających kondycję skóry czy niwelujących procesy łysienia. Niestety, ale oba problemy dotyczą obojga płci i wynikają, czy to z uwarunkowań genetycznych, czy z takich powodów jak niedożywienie lub gospodarka hormonalna. Jak walczyć z łysieniem czy złą kondycją skóry?

Zarówno łysienie, jak i procesy starzenia skóry dotyczą kobiet i mężczyzn, dlatego omawiane rozwiązania są skierowane do wszystkich osób, bez względu na płeć. Nowoczesne zabiegi mają na celu w nieinwazyjny sposób zapobiec czy spowolnić procesy starzenia lub łysienia. Jednym z takich zabiegów jest Regenera Activia, czyli leczenie łysienia androgenowego, które polega na przeszczepie autologicznych komórek macierzystych. Innym typem zabiegu jest Radiofrekwencja mikroigłowa - poprawia kondycję skóry np.: napięcie skóry twarzy. Bardzo dobrym dopełnieniem obu zabiegów jest Biodermogeneza, czyli nieinwazyjna metoda leczenie rozstępów. Na czym polegają wspomniane zabiegi i jak poprawią kondycję skóry i włosów?

Leczenie łysienia androgenowego

Regenera Activia jest zabiegiem stosowanym wyłącznie w przypadku łysienia androgenowego, dlatego przez jego wykonaniem konieczne jest postawianie odpowiedniej diagnozy. Po jej postawieniu można przystąpić do zabiegu, który polega na przeszczepie autologicznych komórek macierzystych. Sam zabieg trwa ok. 40 minut i odbywa się tylko raz.

Komórki macierzyste wpływają na regenerację mieszków włosowych uszkodzonych wskutek łysienia androgenowego. Metoda pozwala spowolnić procesy wypadania włosów. Więcej na temat metody można przeczytać pod adresem https://esteticanova.com.pl/zabieg/regenera-activa-leczenie-lysienia-androgenowego-100.

Poprawa kondycji skóry i leczenie rozstępów

Aby poprawić kondycję skóry, napięcie skóry twarzy czy zredukować fałdy wargowe warto wykonać zabieg Radiofrekwencji mikroigłowej. Sam proces polega na serii mikro-nakłuć specjalną głowicą z igłami emitującymi fale radiowe. Efekty dzielone są na te widoczne od razu i pojawiające się z czasem. Niemal natychmiast skóra staje się napięta, a do 3 miesięcy skóra staje się także bardziej jędrna i sprężysta. Więcej informacji na temat zabiegu jest dostępnych na stronie https://esteticanova.com.pl/zabieg/scarlet-rf-radiofrekwencja-mikroiglowa-102.

Na leczenie rozstępów świetnym zabiegiem jest Biodermogeneza opisana szczegółowo na stronie https://esteticanova.com.pl/zabieg/biodermogeneza-leczenie-rozstepow-127. Sama metoda polega na stymulowaniu i reaktywowaniu naturalnych procesów fizjologicznych w skórze. Jest to zabieg nieinwazyjny, bez skutków ubocznych.

Innowacyjne metody leczenia łysienia czy procesów starzenia się skóry dają bardzo zadowalające efekty. Warto zapoznać się z nimi bliżej i zaczerpnąć bardziej szczegółowych informacji na ich temat.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku