Przyrządy codziennego użytku, które możemy znaleźć w kuchni są intensywnie eksploatowane. Wiąże się to z notorycznymi zabrudzeniami, które długo lub niedokładnie czyszczone stają się trudne do usunięcia. Jak sobie z nimi poradzić?


Częstymi świadkami zbyt intensywnego gotowania są płyty gazowe lub elektryczne. Pojawiają się na nich zacieki, część rzeczy spala się i przywiera, a inne przyczepiają się mocniej niż najsilniejszy klej. Kolejnym miejscem narażonym na podobne sytuacje jest piekarnik. Jeszcze większa temperatura utrwala wszelkie pozostałości skutecznie przytwierdzając je do ścianek, prowadnic czy rusztów. Z kolei miejscami naprawdę gorącymi są grill i kominek. Część z tych przedmiotów wykorzystujemy codziennie, inne sporadycznie, ale zawsze nadchodzi czas porządków. Do brudnej roboty dobrze mieć odpowiednie wsparcie.

Wyrównanie szans

Przypalony tłuszcz czy przypieczone zabrudzenia nie należą do łatwych przeciwników. Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne. Co więcej, mogą trwale uszkodzić czyszczone powierzchnie, a to z kolei wpływa na wygląd i dalszą wytrzymałość przedmiotu. Bardzo wymagającym rywalem potrafi być kominek. Podczas jego użytkowania należy zadbać o odpowiednie paliwo. Czyli takie, które jest możliwie przyjazne dla paleniska i otoczenia. Najlepszym materiałem palnym jest brykiet lub suche twarde drewno. Palenie innych rzeczy jak np. różnej maści śmieci wymusza na właścicielu częstsze sprzątanie. Ilość takich zdarzeń chcielibyśmy z pewnością zminimalizować.

Dobrze prezentujący się kominek, to ozdoba każdego pomieszczenia. Jeśli odstrasza on wyglądem, to oznacza jedno, dawno nie był sprzątany. W tej nierównej walce nie musimy wcale wrócić na tarczy. Skuteczny preparat do czyszczenia kominka może okazać się niezawodnym wsparciem i kompanem wielu potyczek, także z innymi sprzętami. Efektywność takiego detergentu polega na tym, że ułatwia on usuwanie wszelkiej maści zapieczeń i przypaleń. Unikamy w ten sposób szorowania druciakiem lub innym twardym przedmiotem, który z kolei może uszkodzić daną powierzchnię. Ponadto czas potrzebny na zmiękczenie brudu jest krótki i wynosi ok. 5 minut. Takiego wspólnika do zadań specjalnych znaleźć można na https://www.golddrop.eu/pl/pdt.

Pamiętajmy o szkle

Powierzchnia szklana różni się odpornością na tarcie, które często stosowane jest podczas czyszczenia z uporczywym brudem od powierzchni metalowych i kamiennych. Widok porysowanej płyty indukcyjnej, elektrycznej lub szyby w kominku nie jest zbyt estetyczny. Oczywiście nie każdy zagląda do naszej kuchni i zwraca uwagę na płytę do gotowania, choć może się tak czasami zdarzyć. Z kolei kominek jest umieszczony najczęściej w reprezentacyjnej części mieszkania lub domu. Tutaj nie jest tak łatwo zakryć zabrudzenia jak i wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub rysy. W prosty sposób możemy pozbyć się zbędnego brudu.

Dedykowany preparat do czyszczenia szyb kominkowych skutecznie rozprawi się z przypaleniami, okopceniem i osmoleniem. Nie musimy poświęcać całego dnia, aby wyczyścić nasze palenisko. Nic nie trzeba namaczać, ani specjalnie skrobać. Pierwsza czynność jest czasochłonna, a druga grozi uszkodzeniem powierzchni. Za sprawą wygodnego dozownika rozpylamy detergent na miejsce, które zamierzamy wyczyścić. Najczęściej od razu widać jak brud ścieka po ściankach, ale warto odczekać kilka minut przed kolejnym krokiem. Następnie ściereczką lub papierem wycieramy szklane drzwiczki zbierając nieczystości. Za sprawą takiego preparatu czyszczenie silnie zabrudzonych powierzchni nie będzie kojarzyło się z długim procesem, ale szybką akcją porządkową. Sprawdzone i proste rozwiązania dostępne są na https://www.golddrop.eu/pl/pdt/srodek-do-czyszczenia-kominka-grilla-kuchenki.

Czystość w każdym z pomieszczeń, gdzie znajdują się często wykorzystywane sprzęty jest na wyciągnięcie ręki. Odpowiednie preparaty pomagają w łaty sposób pozbyć się nie tylko prostych zabrudzeń, ale także tych wymagających. Za ich sprawą w szybki sposób uporamy się ze sprzątaniem, a zaoszczędzony czas możemy poświęcić na przyjemności.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku