Kostium kąpielowy jest bardzo istotnym elementem garderoby szczególnie na plaży czy basenie, dlatego jego wybór nie jest prosty. Dużą popularnością cieszą się zarówno stroje jednoczęściowe, jak i stroje dwuczęściowe. Który wybrać?


Kostium wybieramy względem przeznaczenia. Inaczej dobierzemy strój pływacki, typowo do uprawiania sportu, a inaczej kostium plażowy. W pierwszym przypadku ważne są praktyczne zalety, a w drugim przede wszystkim estetyka. Poza tym, że strój dobieramy adekwatnie do miejsca, w którym będzie się nienagannie prezentował – basen, SPA, plaża, to zwracamy uwagę także na odpowiedni komfort noszenia. Użytkownik powinien kierować się takimi kryteriami, jak kształt sylwetki, rozmiar stroju, materiał i względem tych zmiennych wybrać jednoczęściowy lub dwuczęściowy strój kąpielowy.

Strój dwuczęściowy – komfort i elegancja

Najczęściej spotykane stroje kąpielowe dwuczęściowe to miękki Top oraz majtki lub szorty. Ten typ stroju sprawdza się nie tylko podczas uprawiania sportu, ale również do tradycyjnego plażowania czy wizyt w SPA. Niewątpliwą zaletą tego typu kostiumu jest możliwość swobodnego spacerowania po plaży oraz opalania się.

Dla pań o sylwetce typu kolumna polecane są klasyczne majtki oraz luźny Top przy niezbyt dużym biuście. Natomiast panie o kształtach typu gruszka lub jabłko mogą zakupić strój typu bikini z podniesionym stanem, nieco modelującym i wyszczuplającym sylwetkę. Bardzo dobrym przykładem omawianych kostiumów są stroje https://www.etna.pl/stroje-kapielowe
/dwuczesciowe
.

Strój jednoczęściowy - sportowy komfort

Stroje kąpielowe jednoczęściowe w dużej części są kostiumami przeznaczonymi na basen. Przylegają ściśle do ciała, dają opływowy kształt, co ułatwia pływanie. Do tego są elastyczne, świetnie podtrzymują sylwetkę i są predysponowane do uprawiania sportu typu piłka wodna czy plażowa.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe mają też inne zalety. Lekko wysmuklają sylwetkę i ograniczają ryzyko zsunięcia się góry czy dołu. Niewątpliwym atutem jest również nienaganna ekspozycja biustu bez uwidaczniania go, co szczególnie ważne jest przy obfitych miseczkach. Podtrzymywanie większego biustu zapewnić mogą np.: fiszbiny. Przykładem omawianych kostiumów są takie jak na stronie https://www.etna.pl/stroje-kapielowe/jednoczesciowe.

Oczywiście zwrócić też można uwagę na sklepy, gdzie obowiązuje na stroje kąpielowe wyprzedaż. Można połączyć komfort noszenia, nienaganną sylwetkę i złapać okazję https://www.etna.pl/pl/okazje.

Jak widać kostium kąpielowy nie musi być drogi, aby świetnie leżał na użytkowniku i dawał komfort noszenia.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma szarlotka
Stroje kąpielowe jednoczęściowe

Wersja do druku