Kupno prezentu dla bliskiej osoby może być trudniejsze, niż się wydaje. Warto wybierać takie prezenty mikołajkowe dla niej i dla niego, by obie strony mogły w równym stopniu się z nich cieszyć, wzmacniając przy tym związek.

Prezent dla niej i dla niego: wspólne wyjście?

O pewnych tematach trudno rozmawiać w gronie damsko-męskim. Różnice w postrzeganiu świata sprawiają, że na co dzień mimo miłości wiele osób będących w związku ma wrażenie, że mężczyźni rzeczywiście są z innej planety niż kobiety. Skoro poważne rozmowy są trudne, warto posiłkować się humorem. Do tego zachęca Grzegorz Kordek, który stworzył nietypowy występ stand-upowy dla przedstawicieli obu płci. Więcej na https://www.biletomat.pl/standup/

Zaklinacz Kobiet ujawnia wszystko to, co przyda się mężczyznom na co dzień do tego, by porozumieć się ze swoją partnerką. Z kolei Instrukcja Obsługi Faceta pomaga zrozumieć cechy partnerów, które kobietom wydają się całkowicie niezrozumiałe. Spektakle są prezentowane po sobie. Każdy może pójść tylko na ten przeznaczony dla jego płci lub zobaczyć oba, by zyskać dystans do codziennych sprzeczek i materiał do dyskusji z żoną czy mężem. Grzegorz Kordek swoje przedstawienia prezentuje w kilkunastu polskich miastach. W grudniu będą to m.in. Katowice, Białystok czy Szczecin. Bilet na taki występ warto potraktować jako pomysł na prezent Mikołajkowy dla niej i dla niego. 

A może inspirujące warsztaty?

Ostatnio pojawiło się sporo warsztatów rozwojowych. Niezwykle ciekawe są te z gimnastyki słowiańskiej. To coś tylko dla kobiet. Panie dowiadują się w kręgu życzliwych przedstawicielek tej samej płci, jak być w pełni sobą i wykorzystać swój potencjał. W efekcie uczestniczki często dzięki praktyce zostają bardziej czułymi żonami czy matkami. Wszystko to dzięki systemowi słowiańskich ćwiczeń. Podobno za czasów dawnych Słowian to one odpowiadały za to, że Słowianki były uważane za najpiękniejsze kobiety na świecie, które dobrze radziły sobie z przeciwnościami losu. Instruktaże do ćwiczeń są dostępne on-line, ale aby zacząć, warto wybrać się na przynajmniej kilkugodzinny warsztat. Zaproszenie na niego będzie świetnym prezentem mikołajkowym dla niej.

Dla niego tymczasem warto dobrać karnet na warsztat przygotowany specjalnie z myślą o panach. Zwykle psychologiczne i motywacyjne wątki są na nich połączone z przygodą na świeżym powietrzu czy survivalem. Po takich warsztatach weekendowych spędzonych osobno każda połówka pary wróci do partnera z nową perspektywą i większą pewnością siebie. 

Prezentowe inspiracje od Prusa

Jeśli warsztaty rozwojowe jako prezent mikołajkowy dla niej i dla niego wydają się przesadą, można postawić na coś prostszego. Masaż jest tym, co ucieszy każdego. Wiele gabinetów oferuje specjalne pakiety dla par. Na koniec dla inspiracji przed Mikołajkami słowa Bolesława Prusa: „Do sakramentu małżeństwa potrzebne są następujące kwalifikacje: pełnoletność, wolna a nieprzymuszona wola i ''365 obiadów za 5 złotych'' Ćwierczakiewiczowej„ - miał powiedzieć wieszcz. To nadal aktualne. Książkę można dać zarówno dziewczynie dla inspiracji do przygotowywania niedrogich posiłków, jak i chłopakowi, który nauczy się dzięki temu zrobić coś smacznego. Większe umiejętności kulinarne obojga i wspólne oszczędności dzięki tanim obiadom Ćwierczakiewiczowej z pewnością wpłyną pozytywnie na związek.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Zwalczanie pluskwy domowej

Wersja do druku