Kilkadziesiąt lat temu pluskwy domowe całkiem zniknęły. W ostatnich kilku latach obserwowany jest jednak ich gwałtowny powrót, dlatego musisz poznać zasady zwalczania pluskiew.

Pluskwa domowa - problem, z którym warto rozprawić się szybko

Krąży przekonanie, że pluskwy pojawiają się jedynie w domach ludzi, którzy nie garną się do sprzątania, a cała przestrzeń jest mocno zaniedbana. Ludzie dotknięci tym problemem bardzo często wstydzą się i próbują na własną rękę rozwiązać problem. Natomiast są usługi dezynsekcji, które są w stanie raz na zawsze w profesjonalny sposób rozprawić się z pluskwami. Nie warto bać się prosić o pomoc. Domowe sposoby walki z pluskwami są nieskuteczne, dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom.

Jak wyglądają pluskwy domowe?

Pluskwy to brązowo-czerwone owady o długości 5 mm. Mają spłaszczony, owalny kształt ciała. Nie posiadają skrzydeł ani nie umieją latać, ale doskonale wspinają się po ścianach, meblach i innych płaskich powierzchniach. Są w stanie przeżyć od 80 do 140 dni, a dorosła postać jest w stanie wprowadzić się w stan hibernacji nawet na 550 dni. Warto wiedzieć, że dorosła samica składa aż 200-500 jaj, co wskazuje na skalę ich rozmnażania. Nie masz na co czekać. Zwalczanie pluskiew warto zlecić profesjonalistom, aby nie dopuścić do ich namnożenia we wnętrzach. Wiesz już jak wygląda pluskwa, dlatego możesz samodzielnie rozpoznać, czy występuje u Ciebie w domu.

Czy ugryzienie pluskwy jest niebezpieczne dla zdrowia?

Zwalczanie pluskiew jest konieczne nie tylko ze względu estetycznych i konieczności zachowania czystości powierzchni, ale także ze względu na niebezpieczeństwo, jakie powodują dla człowieka. Wyłaniają się przede wszystkim w nocy i atakują śpiące ofiary żywiąc się ich krwią. Choć ugryzienie pluskwy jest bezbolesne, pluskwy mogą żywić się krwią człowieka nawet przez 10 minut. Zwykle o tym, że zostało się ukąszonym, dowiadujemy się po fakcie. Na ciele pojawiają się zaczerwienienia i tak właśnie wygląda ugryzienie pluskwy. Od ugryzienia pluskiew nic nam nie będzie, ale lepiej unikać sytuacji, w których jakikolwiek pasożyt na nas żeruje.

Zwalczanie pluskiew, czyli skuteczne metody dezynsekcji

Aby zwalczyć pluskwy domowe trzeba zastosować sprawdzone, skuteczne metody. Jedną z nich jest wymrażanie pluskiew Cryonite. Technika ta pozwala na pozbywanie się zarówno dorosłych pasożytów, jak i ich jaj. Jeden zabieg w zupełności wystarczy, a larwy pluskwy domowej giną bezpowrotnie, tak samo jak pozostałe pluskwy łóżkowe. Wymrażanie odbywa się z udziałem dwutlenku węgla pod postacią suchego śniegu. Mieszanina wprowadzana jest do pomieszczeń z pomocą sprzętu wyposażonego w długą rurę.
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku