Kuchnia cała w bieli to niezwykle inspirujący i modny trend w aranżacji wnętrz. Wiele osób decyduje się na takie meble oraz dodatki, gdyż kuchnia w bieli wygląda niezwykle elegancko i pięknie. Warto jednak wprowadzić też kilka elementów, które urozmaicą jej charakter – np. drewniany blat kuchenny czy stylowe oświetlenie.

Biel sprawdza się w małych kuchniach, gdyż dodaje im lekkości i ich nie przytłacza. Warto jednak nieco urozmaicić aranżację, na przykład decydując się na blat kuchenny w ciemniejszym kolorze, oryginalne oświetlenie, załamanie bieli na ścianach oraz stalowe lub jasnoszare dodatki. Białe meble aby nie wyglądały monotonnie i sterylnie potrzebują odpowiedniej oprawy więc są również sporym wyzwaniem.


Blat kuchenny – jaki wybrać do białej kuchni?


Do kuchni w bieli najczęściej wybierany jest blat drewniany, dodając jej tym samym charakteru i szlachetności, a także wspaniale urozmaicając DESIGN i ocieplając wnętrze. Takie połączenie jest już klasyką gatunku i gości w wielu domach –pasuje zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz.


Blaty dębowe oraz białe meble to duet uniwersalny, przyjemny dla oka i pasujący do stylu skandynawskiego. Aranżacja kuchni z białą zabudową i blatem z drewna pozwala też na różne zabiegi dekoratorskie, które pozwolą stworzyć niezwykły klimat.


Drobne AGD do kuchni w bieli – jakie sprzęty wybrać?


Wybór frontów szafek, blatu kuchennego czy podłogi jest kluczowy, ale warto też zastanowić się, jakie do białej kuchni dobrać sprzęty AGD. Jeśli zdecydujesz się na biel, możesz uzyskać zbyt jednolity efekt estetyczny – dobrym pomysłem będą urządzenia stalowe, szare, czarne, a nawet żółte lub w innym energetycznym kolorze, zależnie od dodatków, jakie masz w całym mieszkaniu. Będą one praktyczne i pomocne, ale też posłużą jako ozdoba kuchni.


Stylowe oświetlenie kuchenne


Kuchnie utrzymane w takiej kolorystyce dobrze prezentują się w towarzystwie mocnych detali– np. dodatków w intensywnych barwach, szkła lacobel, tapety i oryginalnego oświetlenia. Stylowe lampy wyglądają bardzo elegancko i urozmaicą całe wnętrze, przełamując białą dominantę. Warto znaleźć designerską lampę, która zawiśnie nad blatem kuchennym, a także zamontować inne punkty świetlne. Ważnym punktem w aranżacji wnętrza może być też okap kuchenny – może się on wyróżniać kolorem na tle białych szafek.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Meble drewniane

Wersja do druku