Większość par sypia we dwoje na małżeńskich łóżkach. Problem może pojawić się w momencie, kiedy partnerzy bardzo różnią się od siebie budową ciała, a przede wszystkim jego masą. Wówczas potrzebny jest niestandardowy materac małżeński, który zostanie dopasowany do potrzeb obojga użytkowników. Taki materac zapewni każdemu z nich wygodę i komfort, jakiej potrzebują. Jak dopasować taki materac i gdzie można go znaleźć?

Niestandardowe materace małżeńskie 

Nie jest tajemnicą, że materac trzeba dopasować pod kątem jego twardości do gabarytów użytkownika. Wówczas zapewnia on odpowiednie podparcie i nie wywołuje żadnych nacisków. 

Zwykle materace dzieli się na: 

  • miękkie (oznaczenie H1),
  • średnio twarde (oznaczenie H2),
  • twarde (oznaczenie H3),
  • bardzo twarde (oznaczenie H4). 

Wybierając materac, trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z opisem producenta, ponieważ każdy może stosować nieco inne przedziały wagowe. Jeżeli partnerzy mają podobne gabaryty, bez trudu są w stanie dopasować materac o jednym stopniu twardości, jeśli nie ma takiej możliwości, pozostaje właśnie niestandardowy materac małżeński. Producenci zadbali o pary poszukujące indywidualnych rozwiązań i często można z nich skorzystać. Jednym z przykładów niestandardowego rozmiaru jest małżeński materac 140x190 cm.

Zwykle są to po prostu materace o dwóch stopniach twardości. Można wybrać na przykład materac dwustronny H2/H3 średnio twardy i twardy. Zwykle decydują się na jego zakup osoby balansujące na granicy wagi 100 kg. Dostępne są również materace o dwóch stopniach twardości sprężynowe – na przykład H2/H4 lub H3/H4 dla osób o znacznie większej masie ciała. 

Jaki model niestandardowego materaca małżeńskiego warto wybrać? 

Parom, którym zależy na wygodzie, polecane są przede wszystkim materace kieszeniowe i Multipocket. Wyposażone są one bowiem w duże ilości sprężyn, a każda z nich znajduje się w wyodrębnionej kieszeni. Dzięki ich niezależnemu działaniu nie odczuwa się właściwie ruchów drugiej osoby podczas snu. Nawet jeśli partner często zmienia pozycję lub wstaje, druga osoba może spać spokojnie. Poza tym tak duża ilość sprężyn zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa i bardzo go odciąża, pozwalając na relaks i wypoczynek.

Dobrym rozwiązaniem są też materace z pianki termoelastycznej, ponieważ ta dopasowuje się do ciała i mięknie pod wpływem jego ciepła. Coraz więcej producentów, na przykład Kaszmirowysen.pl oferuje takie niestandardowe materace dla par, które można dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb. Klient sam decyduje o rozmiarach i wysokości materaca, jak również innych jego parametrach, żeby otrzymać produkt skrojony na miarę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak się spakować do porodu

Wersja do druku