Depilacja laserowa to najbardziej skuteczny i trwały sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jednak wokół tej metody narosło wiele mitów, które czasem trudno odróżnić od faktów. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?
  1. Czy depilacja laserowa jest trwała?

  2. Czy zabieg jest bolesny?

  3. Kto może skorzystać z depilacji laserowej?

  4. Ile to kosztuje?

  5. Depilacja laserowa LightSheer®Duet™ High Speed

Czy depilacja laserowa jest trwała?

Po wykonaniu serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu (jednorazowo usuwane są włosy znajdujące się aktualnie w fazie wzrostu, czyli około jedna piąta owłosienia na danej powierzchni), decydująca większość włosów już nie odrośnie. Natomiast pozostałe (maksymalnie około 10%) stają się znacznie jaśniejsze i cieńsze, dzięki czemu przestają być widoczne.

Czy zabieg jest bolesny?

Indywidualne odczucia podczas zabiegu różnią się w zależności od pacjenta, jednak generalnie jest to jedna z najmniej bolesnych metod. Dodatkowo, skóra przed, w trakcie i po zabiegu jest chłodzona, by zminimalizować ewentualny dyskomfort.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej?

Zabiegu depilacji laserowej nie powinny wykonywać kobiety w ciąży i karmiące piersią i osoby wrażliwe na światło lub przyjmujące leki powodujące taką wrażliwość. Przeciwwskazaniami są również infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe, choroby skóry (takie jak łuszczyca lub bielactwo), epilepsja czy choroby nowotworowe. Oprócz tego, na cztery tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji woskiem, depilatorem i pęsetą, a także z opalania i stosowania kremów samoopalających.

Ile to kosztuje?

Ceny są zależne od gabinetu oraz od powierzchni partii skóry, która ma być poddana depilacji. Koszt pojedynczego zabiegu na niewielkiej powierzchni (jak na przykład wąsik) wynosi zwykle około stu złotych. Najbardziej ekonomiczne jest zazwyczaj wykupienie pakietu zabiegów, co pozwala zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych. Choć cena depilacji laserowej może wydawać się wysoka, pamiętaj, że wystarcza ona do końca życia!

Depilacja laserowa LightSheer®Duet™ High Speed

Jeżeli planujesz pozbycie się niechcianego owłosienia w trwały i skuteczny sposób, doskonałym rozwiązaniem jest Depilacja laserowa LightSheer®Duet™ High Speed. Jest ona wykonywana przy użyciu najnowocześniejszego, certyfikowanego lasera LightSheer®Duet™ High Speed, który pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych efektów i zminimalizowanie ewentualnego dyskomfortu podczas zabiegu. Dzięki temu możesz cieszyć się piękną, gładką skórą już do końca życia!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku