Narodziny tej metody datuje się na przełom lat 80 i 90 XX wieku. Laserowa korekcja wzroku po raz pierwszy wykonana była w Stanach Zjednoczonych. Jej rosnąca popularność i nieustannie wprowadzane innowacje sprawiają, że na całym świecie skorzystało z niej już miliony pacjentów. Wady wzroku to prawdziwa bolączka naszych czasów. 
Wpatrywanie się godzinami w ekrany telewizorów, komputerów i telefonów negatywnie wpływa na nasz wzrok. Dzięki laserowemu zabiegowi w stosunkowo mało inwazyjny sposób możemy leczyć wady wzroku takie jak astygmatyzm, dalekowzroczność i krótkowzroczność. Odstawienie soczewek i okularów może być szczególnie istotne dla osób, które wykonują specyficzny zawód np. sportowców czy pilotów. Jej niezaprzeczalnym atutem jest też z pewnością szybki efekt działania. W jaki sposób wykonywany jest zabieg i czy jest bezpieczny? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Na czym polega zabieg?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że jest to metoda bardzo szybka i dobrze wykonana daje natychmiastowe efekty. Szacuje się, że na jej wykonanie potrzeba tylko kilkunastu minut. Do tego doliczyć należy czas na przygotowanie. Pozwala to pacjentowi na szybki powrót do codziennych czynności.Laserowa korekcja wzrokujest zabiegiem bezbolesnym. Przed ingerencją lasera, do oczu wpuszczane są specjalne krople mające za zadanie znieczulić ten obszar. Zastosowane znieczulenie miejscowe pozwala na zachowanie świadomości pacjenta podczas zabiegu. Kolejnym etapem jest unieruchomienie i rozszerzenie powiek. Następnie przychodzi czas na działanie lasera. Jest on sterowany przez program komputerowy, do którego przed zabiegiem wprowadzane są wszystkie istotne parametry, a lekarz nadzoruje jego prawidłowe działanie. Po wykonaniu zabiegu lekarz przypomni nam, jak powinniśmy zadbać o siebie przez kilka najbliższych godzin i dni, by zmniejszyć ryzyko powikłań i szybciej dojść do siebie.

Ryzyko powikłań i bezpieczeństwo zabiegu

Często boimy się tego, co nieznane. Nie inaczej jest w przypadku, gdy dochodzi do bezpośredniej ingerencji w nasz organizm, a w szczególności w tak czułe miejsce, jakim są nasze oczy. To w pełni zrozumiałe. Jak jednak podają statystyki, zabieg ten charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa i minimalnym ryzykiem wystąpienia negatywnych skutków. Oczywiście musimy mieć świadomość, że w przypadku każdej ingerencji chirurgicznej istnieje ryzyko powikłań. Dobrą wiadomością powinien być fakt, że przy tego rodzaju zabiegach jest ono znikome. Nawet jeżeli dotkną nas negatywne skutki zabiegu, są one możliwe do wyleczenia. Przed zabiegiem powinniśmy odpowiednio o siebie zadbać i dostosować się do wszystkich zaleceń lekarza.Laserowa korekcja wzrokujest ciągle ulepszana, dlatego warto zwrócić uwagę na kliniki, które cechują się profesjonalizmem i posługują się najlepszym sprzętem. Oprócz tego zainteresujmy się doświadczeniem personelu w zakresie wykonywanych zabiegów. Pogorszenie widzenia, infekcje oka czy uczucie suchości w oku mogą świadczyć o tym, że w trakcie zabiegu doszło do komplikacji. Jeżeli więc po zabiegu zauważymy u siebie jakiekolwiek odchylenia od normalnego stanu wzroku, niezwłocznie powinniśmy skontaktować się z lekarzem.
Po więcej informacji zapraszamy na https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku