Przeprowadzka to zawsze duże wydarzenie w naszym życiu. Zmieni się przecież bardzo wiele i nie chodzi tu tylko o nowe mieszkanie, ale także o środowisko, czasem miejsce pracy, otoczenie. Z uwagi na te zmiany, często jesteśmy pełni obaw jeszcze przed rozpoczęciem przeprowadzki. Nic więc dziwnego, że przeprowadzka uznawana jest za jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Co zrobić, aby oszczędzić sobie tego stresu? Przygotować się do przeprowadzki spokojnie, pamiętając o odpowiednim przygotowaniu się do niej.

Pamiętaj o załatwieniu formalności urzędowych

Zastanów się dokładnie, jakimi formalnościami jesteś związany z dotychczasowym miejscem zamieszkania. Umowa na telewizję czy internet, umowa na dostawy energii, itd. Musisz pamiętać także o poinformowaniu wszelkich urzędów oraz placówki pocztowej o nowym adresie do korespondencji. Wśród urzędów, które powinieneś powiadomić o zmianie miejsca zamieszkania są te, które zgodnie z prawem musisz powiadomić nie później niż miesiąc od daty faktycznego przeprowadzenia się. Mowa oczywiście o Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

 

Zaplanuj czas wolny na przeprowadzkę

Porozmawiaj wcześniej ze swoim pracodawcą, poinformuj go o zamiarze przeprowadzki i zarezerwuj sobie urlop na tyle długi, abyś mogła spokojnie przeprowadzić się. Daj sobie też kilka dodatkowych dni na zaklimatyzowanie się w nowym miejscu.

 

Pozbądź się zbędnych przedmiotów

Przeprowadzka to dobra okazja na przejrzenie wszystkich swoich rzeczy i wytypowanie tych, które nie były nam dotychczas potrzebne a zalegają tylko w naszych szafach lub kurzą się na półkach. Pozbywając się niepotrzebnych przedmiotów zyskasz nie tylko miejsce w nowym mieszkaniu, ale także zaoszczędzisz na kosztach przeprowadzki. Będziesz miał/a mniej rzeczy do przewiezienia, pakowania i wnoszenia. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe jak np. https://fortis-przeprowadzki.pl jeszcze przed całym procesem przeprowadzania się wycenią szczegółowo Twoją przeprowadzkę, dlatego ilość rzeczy jaką będziesz chciał przewieść, będzie miała znaczenie.

 

Pakowanie, znoszenie, transport, wnoszenie, rozpakowanie i ustawienie

To wszystko zrobi za Ciebie firma przeprowadzkowa. O ile nie masz samochodu dostawczego oraz doświadczenia w transporcie mienia, powinieneś skorzystać z jej usług. Dobrze zorganizowana przeprowadzka będzie dzięki temu nie tylko sprawna i niedroga,  ale także (a może przede wszystkim) bezpieczna. Będziesz miał gwarancję, że Twoje sprzęty, meble, drogocenne rzeczy będą ostrożnie i bezpiecznie przewożone i otoczone należytą opieką podczas transportu i noszenia.

Powodzenia przy przeprowadzce!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku