Zostawianie wszystkiego do zrobienia na ostatni moment z wielu powodów nie ma uzasadnienia. Dysponując odpowiednią rezerwą czasu lepiej już teraz zacząć przygotowania w związku z mającą się odbyć ceremonią zaślubin. Gdzie w takim razie powinniśmy się zaopatrzyć w ślubne akcesoria?


Na dobry początek nowej drogi

Bez wątpienia pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać w momencie, kiedy pragniemy się pobrać, jest poinformowanie o wszystkim naszych bliskich i znajomych. To właśnie te osoby typujemy zwyczajowo jako gości organizowanej przez nas uroczystości. Warto więc zwrócić się do nich ze stosownymi zaproszeniami.

Choć czasy się zmieniają, wciąż czujemy przywiązanie do tradycyjnych form. Dlatego też nadal najczęściej wręczamy tradycyjne zaproszenia w formie kartki. O ile ich design i treść mogą się znacznie od siebie różnić, o tyle nie chcemy odchodzić od tego, co się sprawdza. Przy czym warto skupić się na detalach, które mają w tym przypadku znaczenie.

Wewnątrz kartki powinny znajdować się najistotniejsze informacje, czyli w praktyce: co, gdzie i kiedy. Goście powinni zostać poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem, by móc np. wziąć w danym dniu wolne w pracy. Dobre zaproszenia ślubne wyczerpują temat w tym zakresie, gdyż wyrażają wprost przekaz od przyszłych państwa młodych.

Porządek musi być

Tylko z pozoru kwestie dotyczące tego, kto ma zająć jakie miejsce przy weselnym stole są mało istotne. W praktyce dobrze byłoby wcześniej przypisać każde z miejsc, by uniknąć w ten sposób organizacyjnego chaosu. Zaproszeni goście zresztą sami docenią fakt, że ktoś wyręczył ich z konieczności poszukiwania miejsca.

Do swoistego uporządkowania stołów najlepsze będą winietki ślubne. Dzięki nim każdy gość bez trudu zajmie określone miejsce. Z reguły takie dodatki mają jakieś walory estetyczne, gdyż wykonuje się je z dużą dbałością o szczegóły. Zwykle uwagę zwraca tu krój czcionki, czy ogólna kolorystyka.

 Choć winietki ślubne potrzebne będą nam dopiero na samą uroczystość, nie zwlekajmy bez końca na to, by je zamówić. Możemy to uczynić za pośrednictwem sklepów internetowych takich jak np. Amelia Wedding: https://amelia-wedding.pl/. Znajdziemy tam ponadto szereg innych akcesoriów ślubnych, które mogą nam się przydać w tym jakże ważnym dniu.

Jeśli rozłożymy przygotowania do ślubu w czasie i zaczniemy je odpowiednio wcześnie, z pewnością uda się nam załatwić wszystkie formalności do dnia ceremonii. Nawet drobne, z pozoru nieistotne kwestie warto dopilnować w każdym aspekcie. Dlatego zwracajmy uwagę nawet na dobór akcesoriów, by nie był on przypadkowy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zaproszenia ?lubne

Wersja do druku